Екологи назвали найбрудніші райони Києва


Упродовж цього року найбільше шкідливих викидів в атмосферу сталося в Голосіївському, Деснянському, Дніпровському районах столиці. Найчистішими районами Києва вважаються Печерський, Оболонський, Солом'янський.

Про це повідомила перший заступник начальника Головного управління статистики Олена Клішина, пише муніципальна газета "Хрещатик".

За даними статистики, протягом дев'яти місяців 2009 року в атмосферне повітря столиці потрапило 36,1 тисячі тонн шкідливих речовин, що в 1,9 разу більше ніж торік.

"Забруднювали повітряний басейн міста 446 організацій", - сказала Клішина.

За її словами, від стаціонарних джерел потрапило 43,2 тонни шкідливих речовин на квадратний кілометр, а на одну особу - 13,1 кілограма.

Найбільше забруднюють довкілля підприємства, що є виробниками електроенергії, газу та води (87,8 % викидів), а також переробної промисловості (9,1 %).

Клішина додала, що у структурі викинутих стаціонарними джерелами шкідливих речовин більшість становили діоксид та інші сполуки сірки, азот, тверді частки, оксид вуглецю.

За словами начальника Головного управління екології та охорони природних ресурсів КМДА Сергія Симонова, зростання в повітрі кількості діоксиду зумовлене діяльністю окремих столичних підприємств.

"Зокрема, в Голосіївському районі це сміттєсортувальна станція "Грінко", а в Дніпровському - Дарницька ТЕЦ. Останнім часом вони користуються мазутом, що й спричинило збільшення кількості шкідливого діоксиду", - сказав Симонов.

Псують повітря у столиці також заводи "Київхімволокно", "Генератор", "Укрпластик", які через економічну кризу та брак коштів не в змозі модернізувати виробництво.

Водночас столичні громадські екологічні організації переконані, що найбільше місту шкодять автомобілі.

"Особливо небезпечні перевантажені транспортом Московська та Ленінградська площі, Бессарабська, перетин проспектів Маяковського, Ватутіна та бульвар Перова",- повідомив Симонов.

Як відомо, 7 грудня у Копенгагені розпочнуться двотижневі переговори ООН щодо зміни клімату, на які приїдуть представники зі 192 країн світу.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ