Черновецький роздав малозабезпеченим вазелін



Фото з сайт КМДА
У столиці майже всі малозабезпечені отримали пакети з медикаментами від мерії, однак у деяких пакетах оксолінову мазь замінили на вазелін.

Роздавали такі медпайки в соцзабезах незаможним пенсіонерам, які мають дохід до 700 гривень, незаможним сім'ям і одиноким матерям, пише "Сегодня".

"Я одержала упаковку вітамінів, упакування вазеліну, пляшечку з настойкою ехінацеї, профілактичний препарат від застуди грипекс, два пакетики фервекса й упаковку бинта", - розповіла газеті одинока мати Марина Кравченко.

За словами заступника мера Ірени Кільчицької, цей пакет мав включати "бинт на три марлеві пов'язки, мазь оксолінову, амізон, колдреск, парацетамол і вітаміни".

Вона ж наголошувала, що на кожен медпакет витратили 60 гривень, однак, як відзначає видання, навіть за роздрібними цінами такий набір максимум потягне на 52 гривні. Хоча, варто відзначити, що медпакети були різними. Зокрема, в них варіювалися жарознижуючі та профілактичні препарати. Крім того, передбачалося, що замість оксолінової мазі може бути її замінник.

 Один із варіантів медпакета. Фото "Українській правді. Київ" надане прес-службою БЮТ
Водночас, професор-імунолог Катерина Гаркава заявляє, що не треба панікувати, коли домашня аптечка порожня, адже в кожному домі є чимало засобів для профілактики.

Про це вона сказала у коментарі "Дзеркалу тижня".

"Щоб підвищити імунітет, уважно слідкуйте за своїм харчуванням. Хай як традиційно звучать ці рекомендації, але постарайтеся їх дотримуватися. У раціоні щодня мають бути свіжі фрукти й овочі, соки, морси, фіточаї. Дуже корисний, особливо для дітей, гарбуз у будь-якому вигляді -  запечений, тушкований, із медом, горіхами -  кому як подобається", - сказала Гаркава.

Вона наголосила, що не варто поспішати приймати антибіотики, бо якщо захворювання дасть ускладнення, лікувати їх буде нічим - "бактерії дуже швидко пристосовуються до медпрепаратів".

"Аналогічні рекомендації я чула зовсім недавно в дослідних центрах Німеччини, де займаються біологією і медициною на найсучаснішому рівні. У лабораторіях, про які ми можемо тільки мріяти. Серед наукових рекомендацій -  ті ж таки кислі фрукти і соки з них, горіхи, зелень, їжа, багата на білки. Єдине, що відрізняє їх від бабусиних порад, - там не знають нашої калини і замість неї рекомендують келих натурального вина, краще червоного, а також прогулянки на свіжому повітрі і ніякої паніки", - сказала Гаркава.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ