Розроблений чиновниками проект рішення Київради "Про впровадження системи обліку населення в столиці" уже затверджений комісіями з регламенту і правопорядку, а також з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення, пише "Деловая столица".
Документ припускає створення в структурі КМДА спеціального підрозділу, що буде займатися винятково підрахунком населення міста, тобто дублювати на місцевому рівні функції Держкомстату.
Для збору необхідної інформації влада використовуватиме дані, отримані від різних державних і муніципальних органів. Так, ЖЕКи зможуть надати інформацію про квартири, що знімаються в Києві, податкова адміністрація - про кількість іногородніх жителів, що одержують зарплату і сплачують податки.
У центрі зайнятості зможуть отримати інформацію про кількість приїжджих, що звертаються в пошуках роботи, а Головне управління юстиції зобов'яжуть надавати дані про акти цивільної реєстрації, у яких фігурують іногородні жителі.
Чиновники переконані, що всі ці дані дозволять визначити реальну кількість населення Києва.
За інформацією Держкомстату, у столиці проживає 2,7 мільйона людей. Проведені у 2008 році дослідження Інституту соціології НАН України показали, що чисельність населення Києва не перевищує 3,2 мільйона осіб. Однак Леонід Черновецький переконаний, що через неконтрольовану міграцію кількість жителів столиці вже сягнула 6 мільйонів людей.
Саме, це за словами, міських чиновників, створює для міста безліч проблем: автомобільні затори, поганий стан дорожнього покриття і комунальних мереж, недотримання генплану і т.п.
Щоб довести безпомилковість власних висновків, на початку минулого року Черновецький навіть направив звертання до президента Віктора Ющенка, у якому поскаржився на несумлінне виконання своїх обов'язків МВС, яке повинне вести облік міграції в країні.
Таку заповзятість чиновників у питанні перерахунку столичних мешканців пояснити досить просто: бюджетна політика стосовно Києва залежить саме від кількості його населення, відзначає видання.