Укріплення схилу, на якому стоїть храм, планують завершити до жовтня, пише "Сегодня".
За словами представника будівельної компанії, начальника ділянки Сергія Стадного, нині виконано близько 35% робіт з укріплення схилу.
Як відомо, у ґрунт на схилі планували вбити 86 паль на відстані близько 1, 6 м одна від одної. Після цього робітники встановлять ще 120 тонких паль у підніжжя церкви.
Будівельники заспокоюють, що зовнішній вигляд схилу не зміниться, оскільки сваї опустять на глибину 16-18 метрів, а кінці, які виступають із землі, заллють бетоном та зроблять терасу з парапетів, заввишки 1, 3 м.
Також збудують дренажну систему, щоб опади не підмивали схил і фундамент церкви. Однак, ймовірно, доведеться викорчувати дерева, які ростуть на схилі, а замість них насадити газони та кущі.
"Схил буде виглядати приблизно так, як і сто років тому. Тут спочатку дерева не росли", - сказала старший науковий працівник відділу "Андріївська церква" заповідника "Софія Київська" Марина Мірошниченко.
Однак, реконструкція знову загострила відносини між музейним та церковним керівництвом церкви. Так перед храмом стоять дві суперечливі таблички - від музейчиків і від церкви - одна з яких попереджає, що перебування на території пам'ятки небезпечне для життя, а іншк каже, що церква працює щоденно.
Як відомо, Андріївська церква опинилася під загрозою зсуву - у стилобатній частині культової споруди з'явилися тріщини.
Водночас Кабінет міністрів оприлюднив постанову "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 1005", якою дозволив проведення богослужінь в Андріївській церкві.
Згодом Кабмін виділив 10 (із необхідних 25) мільйонів гривень на реставрацію церкви та також інших споруджень, що належать до комплексу.