Тоді ж взялися за розробку проекту, але затягнулася реконструкція через відсутність коштів, пше "Газета по-кивськи".
За словами Кириленка, керівництво заповідника було змушене звернутися до звернутися з проханням виділити кошти до Кабінету міністрів, оскільки МНС визнало стан церкви гостро аварійним.
Нині з'явилася можливість розпочати термінові роботи, хоча з обіцяних урядом 10 мільйонів гривень, поки що дали лише половину.
За словами провідного інженера відділу реставрації і реабілітації "Софії Київської" Олександр Перегона, реконструкція розбита на два етапи.
"Перший - зміцнення схилу, другий - реставрація самої церкви. Поки гроші є тільки на першочергові роботи зі схилу", - сказав Перегон.
Схил зміцнюватимуть за допомогою паль, які встановлять у два ряди: один - навколо стіни церкви, другий - поруч із парканом по всьому периметру. 100 паль діаметром 1,02 м установлять у підніжжя пагорба на відстані 1,6 м, ще 270, діаметром 30 см, будуть під папертю, завглибшки 15-17 м, щоб досягти щільних шарів ґрунту.
Роботи будуть проводитися на такій ділянці, якку не чіпали з часів будівництва церки.
Основна будівельна техніка зосереджена поки в підніжжя схилу. Паркан тут уже зняли, але проклали бетонні плити, як підпірки, щоб у випадку дощу ґрунт не з'їхав униз.
За словами Перегона, нині встановлено вже 5 паль, а всі роботи розраховані на 4 місяці, приблизно по 1 палі в день.
"Але зараз люди працюють у дві-три зміни. Якщо буде все нормально з фінансуванням, перший етап реконструкції можна буде закінчити через 2,5 місяці", - сказав Перегон.