Про це заявив гендиректор "Київводоканалу" Ярослав Філатов, пише "Комсомольська правда"
За його словами, аварію на станції спровокували не повністю виконані роботи з насипу мулових полів, які проводилися кілька місяців тому.
"Тоді через недофінансування або з інших причин працівники підсилили дамбу тільки на третину. Не дивно, що все тепер так вийшло... І повторитися може в будь-який момент! Якщо терміново не взятися за масштабний ремонт, столиці загрожує екологічна катастрофа", - сказав гендиректор "Київводоканалу".
Він наголосив, що на повну реконструкцію споруджень, за підрахунками фахівців, необхідно 500 мільйонів євро.
Про те, що Бортницька станція може становити загрозу для міста говорить і директор БСА Сергій Бражник.
За його словами, устаткування станції зносилося більше ніж на 80%, тому навіть без надзвичайних ситуацій подальша робота БСА загрожує здоров'ю городян.
"Щодоби утворюються 12 тисяч кубометрів опадів ми перекачуємо на мулові поля, розраховані для збереження лише 3 мільйонів кубометрів мулу. Якщо не приступити до термінової модернізації і ремонту, усе це може хлинути на поля й у Дніпро, а це загрожує зараженням води, епідеміями тифу або дизентерії", - сказав директор БСА.
Він наголосив, що найстрашніше, що ніякої альтернативи в Києва немає. Навіть на час реконструкції Бортницьку станцію нема чим замінити.
"У випадку серйозної аварії, що щохвилини загрожує не тільки киянам, але і жителям околишніх міст, неочищені стоки доведеться спускати просто в Дніпро. Тоді питну воду з фекаліями одержать 25 мільйонів жителів міста, що живуть нижче за течією, а киянам доведеться на кілька років забути про купання в Дніпру", - сказав Бражник.
Бортницька станція аерації - єдиний завод, де збирають і очищають стокові каналізаційні води з усього Києва. Її ввели в експлуатацію в 1965 році. Усі три блоки заводу давно застаріли і вимагають повної заміни і модернізації.
За минулий рік на станції сталося 29 локальних проривів мулових полів.