Для цього не потрібно буде розкопувати значну частину траси, а лише місце аварії, пише муніципальна газета "Хрещатик".
"Течієшукачі" вже випробували фахівці "Київенерго".
За словами науковця Олександра Владимирського, прилад акустичний і простий в експлуатації.
"Спеціаліст прямує (його) уздовж тепловодотраси і прослуховує ґрунт. Там, де найбільший шум, з великою точністю можна виявити місце прориву", - розповів науковець.
За його словами, апарат, що показує тріщину на глибині до 2 метрів, коштує приблизно 15 тисяч гривень.
Ще один "течієшукач", кореляційний, знаходить місце аварії і значно глибше - до 5 метрів.
Оператор може розташуватися з ноутбуком чи комп'ютером пересувної лабораторії на одній з ділянок траси. За діаметром труби та іншими параметрами прилад автоматично обчислює і виявляє небезпечне місце. Кореляційний "течієшукач" точніший, тому, за словами науковців, і коштує значно дорожче - 76 тисяч гривень
За словами заступника начальника служби науково-технічних розробок і діагностики електрообладнання "Київенерго" Альберта Безпрозванного, у теперішніх складних умовах неможливо замінити старі мережі, але їх можна ремонтувати частково.
"Вітчизняні "течієшукачі" допомагають комунальникам виявляти і оперативно ліквідувати прориви на трасах. Ними вже оснащено нашу лабораторію. Жодного разу прилади ще не підвели і знаходили аварійні ділянки з точністю до 0,5 метра. Щоправда, вони складні, тому й коштують недешево. Але справа того варта", - сказав Безпрозванний.
Як відомо, з початку планових випробувань тепломереж у Києві, вже було кілька великих проривів труб, які нанесли шкоду місцевим жителям.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |