Про це у четвер на сесії Київради заявила перший заступник мера Ірена Кільчицька.
"Кадрова ситуація є поганою. Укомплектованість фахівцями по галузі є недостатньою. Загалом укомплектованість по галузі складає 80%", - сказала Кільчицька.
Водночас, за її словами, ця ситуація не змінилася і не погіршилася за останні 3 роки.
"По загальній кількості лікарських спеціальностей дійсно існує дефіцит. Це насамперед лікарі служби швидкої та невідкладної медичної допомоги, лікарі-фтизіатри, які займаються проблемами туберкульозу, дільничні терапевти та педіатри та середній медичний персонал", - сказала Кільчицька.
Вона додала, що укомплектованість зазначеними спеціальностями по Україні набагато нижча ніж у Києві.
Серед основних причин неукомплектованості перший заступник мера назвала низьку кількість абітурієнтів-жителів Києва, що бажають вступити до національного медичного університет, низьку заробітну плату медичних працівників та збільшення на 30 % кількості кабінетів приватної практики.
"На даний час це майже 800 одиниць - при цьому йде відтік спеціалістів на роботу в приватні структури, де заробітна плата значно вища", - сказала Кільчицька.
З метою закріплення спеціалістів на зазначених спеціальностях, за її словами, у столиці реалізуються заходи по наданню права працювати за внутрішнім сумісництвом на 0,25 та 0,5 ставки там , де є дефіцитні спеціальності, і встановленню від 20 до 50% надбавки до посадового окладу спеціалістам вказаних спеціальностей.