Про це у понеділок заявив заступник начальника головного управління комунального господарства КМДА Ігор Кобан, повідомляє "Комерсант".
Невиконання програми у Київській міській державній адміністрації пов'язують з відсутністю фінансування з міського бюджету. Однак завершити роботи з програми не вдасться навіть, якщо кошти на її виконання будуть знайдені.
"На фінансування цієї програми виділено 1,9 мільярда гривень, однак на сьогоднішній день профінансовано і виконано тільки 12,5% робіт", - повідомив Кобан.
Однак він наголосив, що перебої з водопостачанням у зв'язку з невиконанням зазначеної програми Києву не загрожують.
Утім, прогнози ВАТ "Київводоканал" не настільки оптимістичні. За даними заступника голови правління компанії Сергія Павленка, в аварійному стані знаходиться 80% водогінних мереж міста. Тому збереження сформованої ситуації загрожує ростом кількості аварій, перебоями з водопостачанням і повним виходом з ладу низки ділянок водопроводу.
Ситуація, на думку представників "Київводоканалу", ускладнюється ще й тим, що в аварійному стані знаходиться і центральний міський колектор.
"Прорив колектора буде означати для Києва екологічну катастрофу", - заявив заступник директора по каналізації "Київводоканалу" Микола Кислий.
Його слова підтверджують результати позапланової перевірки водопровідно-каналізаційного господарства Києва, проведеної цього року Державною житлово-комунальною інспекцією.
Як відомо, в ході перевірки було встановлено, що в аварійному стані знаходяться Дніпровські і Деснянська водозабірні станції, що забезпечують столицю водою.
За словами Кобана, на їх реконструкцію треба 1,5 мільярда та 1,2 мільярда гривень відповідно, але таких коштів у міста немає.