Про це йшлося на нараді в Держуправлінні екології за участю Державної екологічної інспекції в Києві, Головного управління комунального господарства КМДА, Управління охорони довкілля КМДА, Дніпровського Басейнового управління водних ресурсів і ВАТ "Київводоканал", повідомляє УНІАН.
На нараді обговорювалася необхідність скоординованих дій усіх служб щодо нормалізації роботи підприємств "Київводоканалу" - Бортницької станції аерації, Деснянської і Дніпровської водопровідних станцій.
За інформацією начальника Держуправління охорони довкілля Олександра Прогнімака, Держінспекція з екології Києва звернулася до них з поданням про анулювання дозволу на спецводовикористання Дніпра, яке було видано "Київводоканалу" відомством.
Але, як відзначив Прогнімак, анулювання приведе до зупинки Бортницької станції аерації, куди зливаються всі каналізаційні стоки Києва, а також Дніпровської і Деснянської водопровідних станцій, які забезпечують водою столицю.
"Ми не маємо права такими заходами вирішувати проблему міста", - сказав начальник Держуправління охорони довкілля Києва.
За його словами, основна причина висунутої вимоги - застаріле устаткування БСА і водопровідних станцій, що не відповідає технічним вимогам очищення води, але блокування роботи станцій - це крайній захід, який приведе до повного паралічу життєдіяльності міста.
За результатами розширеної наради було прийняте рішення звернутися в КМДА з вимогою на державному рівні вирішити проблему фінансування реконструкції БСА, Дніпровської і Деснянської водопровідних станцій.
Як відомо, раніше у КМДА заявляли, що за 2 останні роки на БСА проведена низка важливих заходів. Зокрема, розроблено техніко-економічне обгрунтування реконструкції станції аерації, встановлена велика частина устаткування в грабельному відділенні ІІ і ІІІ блоків станції.
Перший заступник мера Анатолій Голубченко зазначав, що в проекті плану соціально-економічного розвитку Києва на 2009 рік на реконструкцію Бортницької станції аерації передбачено 62 мільйони гривень.
У зв'язку з економічною кризою існує проблема з фінансуванням реконструкції БСА.
За інформацією Міністерства ЖКГ, усі три блоки очищення стічних вод і допоміжних цехів станції відпрацювали свій амортизаційний ресурс у середньому на 90% і потребують глибокої реконструкції та модернізації.