До того ж, найкмітливіші навчилися не просто "економити" на проїзді, а й заробляти, пише Київ.proUA.com з посиланням на "Газету по-київськи".
Так, після підвищення вартості проїзду у громадському транспорті у три рази в народі виник неформальний рух "Передай талончик іншому": пасажири, що виходять, передають свої закомпостовані талони таким, хто входить. Іноді можна знайти використані талончики на сидіннях.
Існує категорія пасажирів, які їздять з цілою колекцією квитків. Спочатку вони під час поїздки купують талони і, як годиться, їх компостують. Але не викидають. З часом виходить справжній арсенал квитків, тому у подальших поїздках "умільці" лише компостують будь-який клаптик паперу і звіряють з візерунками на квитках.
Деякі кияни використовують кмітливість для наживи. Окремі докумекали продавати вищезазначені колекції тим пасажирам, які ще ними не обзавелися.
Навчилися наживатися на проїзді і студенти. У метро. Вони пропонують пасажирам з черги провести їх за своїм проїзним. Зазвичай беруть номінальну вартість проїзду, але коли людей стає менше - пропускають на 25 копійок дешевше за вартість жетона.
І, як відзначає видання, охочих скористатися такою "послугою" багато.
Нічого незаконного люди в цьому не бачать, мовляв, коли з них "три шкури деруть", то ні про яке співчуття до "Київпастрансу" чи метрополітену не може бути і мови.![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |