За таке рішення на сесії Київради в четвер проголосували 87 депутатів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Згідно з рішенням Київська міська адміністрації повинна вжити необхідні заходи з використання цих 6 ділянок для забезпечення житлом постраждалих громадян від діяльності "Еліти-Центра".
Зокрема, КМДА зобов'язана внести на розгляд Київради проекти рішень про розрив договорів оренди з "Еліта-Центром" по ділянках, розташованих за адресами: вул. Отто Шмідта, 34-42; проспект Героїв Сталінграда, 7-б; проспект Маяковського,17-у; вул.
Курнатовського, 7-б; вул. Запорожця, 15-у і вул. Будівельників,18-а.
Київська адміністрація повинна також забезпечити інвестиційні конкурси за цими земельними ділянками, при цьому проекти рішень повинні бути погоджені з постраждалими, що фінансували будівництво житла на цих ділянках.
Дане рішення Київради повинне бути донесене до відома постраждалих від шахрайства, а також Головного слідчого управління МВС і Генпрокуратури.
Водночас громадська організація "Центр правозахисту", яка об'єднує більшу частину інвесторів постраждалих від "Еліта-Центр" збирається оскаржити та відмінити у суді це рішення Київради.
Рішення про звернення до суду прийняте у зв'язку з невиконанням депутатським корпусом Київради заборони на будь-які дії з земельними ділянками, які належали "Еліта-Центру".
Як повідомляє пре-служба "Центру правозахисту", КМДА і її структурні підрозділи були визнані адміністративним судом протиправно бездіяльними в здійсненні контролю у сфері містобудування і землекористування при афері "Еліта-Центр", що і сприяло можливості цієї афери.
КМДА і її структурні підрозділи також визнані МВС цивільними відповідачами в рамках розслідуваної кримінальної справи на всю суму завданих людям збитків.
"Суд наклав заборону на будь-які дії з земельними ділянками, в тому числі і заборону на їх відчуження. Про це належним чином була поінформована і Київрада, і її виконавчий орган КМДА", - сказав голова правління громадської організації Юрій Федоренко.
За його словами, такі рішення носять суто популістський характер і направлені не на вирішення питання і допомогу потерпілим, а на замилювання очей.
"У простих людей складається враження, що будинки будуються, договори підписуються, квартири видаються. Натомість КМДА робиться все можливе, аби проблема "Еліти" не вирішувалась ще довгі роки. І при цьому, все що не встигли вкрасти шахраї чудово прилипає до рук чиновників від влади", - сказав Федоренко.
Як відомо, на початку 2006 року в Києві була розкрита велика афера на ринку нерухомості. За даними МВС, 1759 громадян стали жертвами групи компаній "Еліта-Центр", представники якої брали в них гроші як оплату нібито споруджуваного житла.
Загальна сума, яку одержали шахраї від довірливих громадян, оцінюється приблизно в 400 мільйонів гривень.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |