Відповідне рішення було прийняте за результатами перевірки, повідомляє прес-служба прокуратури.
Як з'ясувалося, за період навчання в школі здоров'я дітей погіршується, оскільки при вступі до школи проблеми зі здоров'ям мають 10-20 % учнів, а вже наприкінці початкової школи до 50-60%.
Єдиним способом виявлення захворювань у учнів та попередження їх хронічності є проведення щорічних медичних оглядів, що передбачено законом.
Однак, як встановила перевірка, Київська міська державна адміністрація, районні держадміністрації, заклади освіти та охорони здоров'я всупереч вимогам закону не забезпечили проведення обов'язкових медоглядів всіма учнями шкіл Києва.
У навчальних закладах столиці оглядами охоплено лише 20-40 % дітей. Навчальні заклади разом з поліклініками столиці організовують медогляди переважно учнів 5, 9 та 11 класів, учні інших класів позбавлені такої можливості.
Як повідомляють у прокуратурі, відсутність медичного моніторингу за станом здоров'я дітей у молодших класах унеможливлює своєчасне встановлення діагнозів та проведення відповідної корекції їх здоров'я.
За результатами даної перевірки органами прокуратури в сфері охорони життя і здоров'я дітей внесено 10 документів прокурорського реагування.
Всього протягом поточного року органами прокуратури міста Києва на захист прав дітей в цій сфері порушено 14 кримінальних справ, внесено 31 документ прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 80 посадових осіб.