Але цього року готувати місця для купання і підтримувати на них чистоту, ймовірно, буде нікому, пише "Сегодня".
За словами працівника компанії "Плесо", на балансі якої знаходяться усі водойми і прибережні зони, на робітників чекають масові скорочення.
"Нам сказали, що допрацьовуємо два місяці, а потім нас скорочують. Через кризу хочуть скоротити витрати", - сказав працівник "Плеса".
За даними колишнього директора компанії Миколи Щепця, 266 чоловік з 601 отримали попередження про те, що будуть звільнені.
"В основному це працівники з благоустрою пляжів, охоронці, медсестри, слюсарі, рятувальники, прибиральники", - сказав Щепець.
Самі працівники пляжів упевнені, що їх звільняють, щоб передати пляжі в приватні руки - мовляв, новим власникам старі співробітники ні до чого, у них свої будуть, а от вхід на пляж буде платним.
У Київській міськадміністрації не заперечують інформацію про скорочення, але запевняють, що всі пляжі залишаються на балансі міста.
"Мене запевнили, що скороченим запропонують інші місця, щоправда, поки невідомо де. А взагалі хочуть укрупнити пляжі. Наприклад, замість 26 директорів буде 8", - сказав виконуючий обов'язки мера Анатолій Голубченко.
Директор підприємства Ігор Смикун заявляє, що на стані пляжів скорочення не відіб'ється - якщо побачать, що менша кількість прибиральників не справляється з обов'язками, - візьмуть нових.