"Тарифи на медичні послуги діють з 1996 року і встановлені відповідною постановою Кабінету Міністрів України. Столична влада не є ініціатором встановлення таких тарифів", - сказала Кільчицька.
Вона відзначила, що мова йде про те, що виникла необхідність законодавчо врегулювати вже існуючі тарифи на медпослуги, які надаються лікарнями Києва.
"Саме про це йдеться в проекті розпорядження "Про регулювання тарифів на платні послуги, що надають лікувально-профілактичні державні та комунальні заклади охорони здоров'я", який оприлюднений на офіційному сайті Київської влади", - сказала Кільчицька.Вона наголосила, що тарифи, які зазначені в проекті розпорядження, встановлюються для іноземних громадян, клієнтів страхових компаній та громадян, які звертаються до лікувально-профілактичних закладів без направлення лікаря та іногородніх.
"49 стаття Конституції України сьогодні не працює, і всі розмови про те, що медицина в Україні безкоштовна - це лицемірство. Чи можливо говорити про гарантування державою безкоштовної медицини, якщо, наприклад, в бюджеті Києва на 2009 рік на одну людину на добу передбачено 14 гривень, з яких 8 - на медикаменти та 6 - на харчування? В інших регіонах ця сума значно менша - і на харчування, і на медикаменти виділяється 6 гривень на добу", - зазначила Кільчицька.
Проектом розпорядження передбачено, що тарифи на платні медпослуги не розповсюджуються на пільгові категорії громадян.
За словами заступника мера, існуючі тарифи на медичні послуги потребують законодавчого врегулювання, яке необхідне для отримання громадянами гарантованого та якісного медичного обслуговування, а також для покращення результатів фінансово-господарської діяльності лікувально-профілактичних закладів.
Отримані кошти планують витрачати на нагальні потреби медичних закладів: медикаменти, харчування, обладнання, реактиви, предмети медичного призначення.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |