Працюватимуть міні-підприємства при діючих котельнях, даючи альтернативне паливо і додаткове тепло для киян, пише муніципальна газета "Хрещатик".
За словами начальника ГУ комунального господарства Михайла Шпарика, попередньо їх розміщення заплановане у Святошинському, Голосіївському або Оболонському районах.
Члени комісії порадили звернути увагу на промислові зони, де вдосталь котелень.
За словами Шпарика, у Києві щороку утворюється 1,3-1,5 мільйона тонн відходів. Тож один завод потужністю 500 тисяч тонн проблеми утилізації не вирішує. А малі заводи здатні знищувати 120-240 тисяч тонн сміття на рік, крім того, якщо їх розмістити практично у кожному районі, не буде необхідності возити сміття вантажівками через усе місто.
Шпарик також наголосив, що коли для зведення великого заводу треба мінімум 5 га землі, малий може розташуватися і на 1,5 га.
Начальник ГУ комунального господарства назвав "заводи абсолютно екологічними", адже 70% шкідливих газів, що виділятимуться при спалюванні, поглинатиме просто у реакторі спеціальне вапно.
Вартість будівництва одного такого об'єкта обійдеться недешево - до 50 мільйонів євро. Проте міні-заводи у Києві пропонується будувати виключно за рахунок інвесторів. Такі, за словами Шпарика, попри кризу, вже є, тож "гріх не скористатися".
До того ж комісія ЖКГ доручила разом із земельним управлінням визначити потенційні ділянки під будівництво заводів та провести обговорення серед населення.
Шпарик запевнив, що жодної шкоди людям заводи не завдадуть.