У ДАІ Києва кажуть, що якщо довідаються про такі факти - покарання інспекторові не уникнути, пише "Газета по-київськи".
Уникнути сплати штрафу не дуже важко. Для цього треба не порушувати правила дорожнього руху. Але навіть сумлінні водії не завжди можуть справитися з таким завданням.
За словами 30-річного стоматолога Сергія, він недавно їхав у центрі і змушений був відповісти на телефонний дзвінок.
"Зупинився, щоб раптом не влетіти у 500 гривень штрафу за розмови по мобільному. Але вийшло, що став під знаком, який забороняє зупинку, хоча я нікому не заважав. Відразу ж звідкись взялися даїшники - і давай протокол складати на 250 гривень", - сказав Сергій.
Водій відзначив, що хабарів не дає принципово, тому намагався довести, що зупинився тільки через те, щоб створювати аварійну ситуацію. Врешті співробітники ДАЇ пожаліли і написали в протоколі - штраф за не пристебнутий ремінь безпеки - 70 гривень.
Подібна ситуація була і з Олексієм, 26-річним продавцем з "Петровки". Йому також вдалося вмовити даїшника написати "дешевше покарання" - не пристебнутий ремінь безпеки.
За словами начальника прес-служби ДАЇ Києва Євгенія Кравця, це все чутки, а от інспектор не має права виписувати штраф за порушення, якого не було.
"Про такі домовленості розповідають якісь анонімні водії без будь-якої конкретики. У нас працює гаряча лінія, за якою можна зателефонувати у будь-який час доби, якщо у водіїв є якісь претензії до роботи ДАІ - 483-70-64. За законом інспектор не має права виписувати штраф за порушення, якого водій не вчиняв", - сказав Кравець.