Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/49b629ebc554c/
Українська правда
Київ

Чому звільнили заступників Черновецького?

10.03.2009  09:50


Фото "Української правди. Київ"
У п'ятницю президент Віктор Ющенко скасував розпорядження мера від 2006-2009 років про призначення п'ятьох заступників голови Київської адміністрації Леоніда Черновецкого.

Зокрема, звільнили з посад Дениса Басса, Віталія Журавського, Броніслава Стичинського, Володимира Головача та Олександра Луцького.

Формально ці кандидатури не були погоджені з главою держави, пише "Газета по-київськи".

Як підкреслив глава СП Віктор Балога, при призначенні мер керувався лише особистими симпатіями. Дивно, що президент помітив це лише через 2-3 роки. Виходить, що ці люди влаштовували президента і главу секретаріату?

Однак якимось чином в апараті Черновецкого залишився працювати Євген Червоненко, призначений першим заступником глави Київської міськадміністрації з питань підготовки столиці до проведення Євро-2012.

За словами Черновецького, узяти його на роботу порекомендував особисто Ющенко, після того як Червоненко був звільнений з посади глави Нацагентства з питань підготовки до чемпіонату, пише "Дело".

За словами першого заступника начальника ГУ транспорту КМДА у 2007-2008 роках, голови ОО "Народ України" Петра Костенка, "владнати" ситуацію з заступниками мера допоможуть гроші.

"Я думаю, що звільнення замів приведе до того, що вони просто занесуть у СП визначену суму, і на цьому усі скінчиться. На мою думку, мерія - прогнила структура. Я говорив про це привселюдно ще взимку минулого року, коли пішов звідти. Призначення і звільнення чиновників у КМДА може бути дохідним бізнесом", - сказав Костенко.

Він відзначив, що посади мають свою ціну - від декількох до сотень тисяч доларів. Від чиновників у мерії відразу вимагають написати заяву про звільнення без дати.

"Я не вірив у це, доки самому не довелося написати таку заяву. Басс мені сказав, що і сам під час прийому на роботу писав таку ж", - сказав Костенко.

За його словами, таким чином мер і його команда знищують весь непідконтрольний їм бізнес, який може хоч якось прожити самостійно.

"Команда аналізує міський бізнес і знаходить найбільш дохідний. Після цього створюється комунальне підприємство за таким же профілем або підсилюється існуюче. Гроші перекачуються через "свої" фірми. Інша частина діяльності - захоплення комунальних підприємств через нібито неефективне комунальне управління ними - це енергетика, супермаркети, хлібокомбінати і, звичайно, транспортна галузь", - переконаний Костенко.

Він відзначив, що робота "Київпастранс" - яскраве підтвердження політики знищення альтернативного бізнесу Києва. Міська влада навмисно без будь-якої конкуренції створює "Київпастранс" тепличні умови.

"Говорячи про конкуренцію, я не маю на увазі горезвісні маршрутки. На наш ринок могли зайти інвестори рівня "Мерседесу", "Сканії", "Вольво", і вони не вимагали би дотацій. Але і не платили би відкати кураторам транспортної галузі команди", - сказав Костенко.

Заступник мера Ірена Кільчицька переконана, що звільнення п'ятьох заступників мера - просто помилка, а значить указ президента не матиме жодних наслідків для діяльності мерії.

"Швидше за все, це технічне непорозуміння. Оскільки рішення було прийнято в другій половині дня в передсвятковий день (у п'ятницю 6 березня), наша юридична служба не встигла відреагувати на нього і дати відповідний висновок. Але я думаю, що це сталося через нестиковки у вимогах до призначення заступників глави Київської міськадміністрації", - сказала Кільчицька.

Вона відзначила, що зазначені заступники призначалися в різний час, і могло статися так, що на той момент узгодження із секретаріатом президента було непотрібне, а треба було лише схвалення Кабміну.

Більш того, уточнила Кільчицька, відповідно до законодавства частину заступників мер може затвердити по квоті на сесії Київради.

Зовсім в іншому переконаний депутат Київради від Блоку Кличка Дмитро Андрієвський.

Він вважає, що, звільнивши п'ятьох заступників мера, президент намагається натиснути на Черновецького, який останнім часом не звертає уваги на укази глави держави.

"Мета секретаріату президента одна -  знову повернути Черновецького, який зараз активно шукає заступників, у сферу президента", - сказав депутат.

Андрієвський переконаний, що зараз представники мера будуть активно намагатися налагодити взаємини з секретаріатом. Тим часом звільнені зами будуть виконувати колишні функції на посаді виконуючих обов'язки.

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.