Медведчук розвіяв ідеї ворога Тимошенко


Ідея київської влади щодо приватизації шкіл порушує рекордну кількість законів. Так вважають юристи Незалежного українського центру правових ініціатив і експертиз "Правова держава", повідомляє УНІАН.

Так юристи прокоментувавали нещодавню заяву мера про намір приватизувати всі навчальні заклади, розташовані на території міста.

У коментарі, зокрема, відзначається, що Київська міська державна адміністрація претендує на встановлення особистого рекорду з порушення законодавства: ідея щодо приватизації навчальних закладів суперечить Конституції, трьом законам України і рішенню Конституційного Суду.

Спеціалісти "Правової держави" відзначають, що в законодавстві немає виписаного порядку приватизації освітніх закладів. Для цього доведеться діяти через передбачені всіма законами про освіту ліквідацію та реорганізацію, до яких, однак, установлено певні вимоги.

Наприклад, закон "Про дошкільну освіту" говорить, що не можна ані ліквідувати, ані реорганізувати наявні дитсадочки без згоди територіальної громади, вираженої в рішенні не місцевої ради чи її виконавчого органу, але загальних зборів або місцевого референдуму.

А наявну мережу комунальних вищих навчальних закладів не можна змінювати, зокрема, через приватизацію, без відповідного рішення Кабінету Міністрів.

У своїй цілісності ідея мера також суперечить важливим загальним правовим нормам, насамперед Конституції, де відзначено, що "кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі".

Відсутність державних і комунальних навчальних закладів унеможливить виконання вимоги обов'язкової загальної середньої освіти, наголошують юристи.

Тому приватизація всіх або більшої частини київських шкіл була б очевидно неконституційною.

Приватизація всіх вузів зробить абсолютно неможливим одержати безоплатну освіту навіть на конкурсній основі в колишніх комунальних вузах, що теж не зовсім узгоджується з Конституцією.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ