Столиця має перейти на індивідуальну систему опалення?


У столиці необхідно запустити проект масового переходу на індивідуальні опалювальні системи.

Про це у четвер заявив голова правління-генеральний директор "Київгазу" Сергій Слепкань.

За його словами, це пов'язане з ситуацією з поставками газу в Україну та транзит блакитного палива через нашу державу до Європи.

"Ця проблема, без сумніву, негативно вплинула на економіку столиці та її бюджетний процес. Актуальним стало питання енергозбереження в Києві та необхідність якнайшвидше шукати альтернативні шляхи задля якісного задоволення потреб киян в теплопостачанні", - сказав Слепкань.

За пропозицією голови правління "Київгазу" процес переходу має бути двоетапним. 

У першу чергу на індивідуальну систему опалення потрібно перевести бюджетні організації: школи, дитячі садки та ін., оскільки найбільша стаття їх витрат стосується саме опалення. А якщо проект себе виправдає, то в подальшому перевести на індивідуальне опалення житлові будинки міста Києва.

"Мова йде про дахові котельні, котрі здатні забезпечити теплом бюджетників: дитячі садки, школи, лікарні, окремі будинки та сегмент з кількох житлових будинків", - сказав Слепкань.

За його словами, індивідуальна система опалення відрізняється від централізованої, в першу чергу, своєю економічністю. Економія газу індивідуальних котелень відбувається за рахунок 100% використання газу, який постачається, а з централізованим опаленням втрати становлять близько 40%.

Також значно зменшуються витрати на постійний ремонт теплокомунікацій і втрати тепла на трубопроводах. Щодо зручності, то користування індивідуальними котельнями дозволить розпочинати та закінчувати опалювальний сезон за потребою споживачів, регулювати температуру опалення в приміщеннях і забезпечити безперебійний підігрів води. 

Як повідомляє прес-служба "Київгазу" на засіданні Київради  в четвер Слепкань вніс конкретні пропозиції щодо створення робочої комісії з депутатів та фахівців, які відповідають за постачання теплоенергії в столиці.

Ця комісія має провести аудит всієї тепломережі міста, виявити найслабші її ділянки і починаючи з бюджетних організацій вводити проект в дію. 

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ