Про це заявляють депутати Блоку Кличка, повідомляє прес-служба Блоку.
"Адже автомати, встановлені на станціях, технічно не спроможні видавати громадянам решту у вигляді 30 копійок, а розрахунково-касова служба підприємства не має та не може на сьогодні отримати належні за номіналом кошти для видачі здачі. Тож, аби не створювати проблему на рівному місці, треба зменшити тарифи до 1 гривні", - заявляють в Блоці Кличка.
Те, що керівник метрополітену Петро Мірошников називає "незручностями", для пасажирів стане реальною проблемою.
"Всі пам'ятають день введення жетонів по 2 гривні та хаос, що панував на станціях підземки. У разі нового експерименту над пасажирами, на 50 % збільшиться час обслуговування, тож, неможливо навіть уявити, які "затори"» будуть у метро. І за всі ці "незручності" буде нести відповідальність столична влада та керівництво метрополітену", - заявляють у Блоці Кличка.
Заяви влади про зменшення вартості проїзду в наземному транспорті до 1,50 гривні депутати назвали спробою обдурити своїх потенційних виборців.
"Транспортники зменшать лише ціну квитка, придбаного у кондуктора з 2 грн. до 1,50 грн. Тобто, до вартості квитка, що зараз продають у кіоску", - переконані в Блоці.
Блок Кличка вимагає від влади виконати рекомендації Кабінету Міністрів та Антимонопольного комітету України щодо зменшення вартості проїзду у столиці до 1 гривні, враховуючи 10% рентабельності транспортних підприємств.
"Ця цифра вже не раз була озвучена та підтримана відповідними профільними комісіями. Є відповідно зареєстрований проект рішення за поданням трьох депутатських фракцій, який за вимогами регламенту має бути розглянутий", - заявляють у Блоці Кличка.
Як відомо, 12 січня Київська міськадміністрація заявила про намір знизити тарифи на проїзд на 0,3-0,5 гривень до 1,5-1,7 гривень за поїздку.
Мер Києва Леонід Черновецький припустив, що зниження тарифів на проїзд можливо з 23 січня після розгляду цього питання на сесії Київради 22 січня.
19 січня голова депутатської фракції Блоку Тимошенко в Київраді Олександр Зінченко заявляв, що Черновецький уже тиждень незаконно утримує 2-гривневу ціну на проїзд у громадському транспорті.
За його словами, міському голові Черновецькому не треба додатково очікувати на рішення Київради, щоб скасувати 2-гривневий тариф на проїзд у громадському транспорті Києва.
Однак 22 січня перед засідання Київради її секретар Олесь Довгий заявив, що депутати не будуть цього дня переглядати тарифи на проїзд у громадському транспорті.
Як відомо нові, збільшені у 3-4 рази тарифи на громадський транспорт були введені з 4 листопада 2008. Тоді "нововведення Черновецького" просто закупорило станції столичної підземки. Пізніше мер звинуватив начальника метро Петра Мірошникова у тому, що він не зумів організувати роботу метрополітену належним чином.
Біля кас підземки збиралися черги в кілька сотень людей. На турнікета стояли міліціонери, а також працівники метрополітену. Людей пропускають по проїзних або через обмін жетонів. Крім того, на станціях були утворені так звані "копілки" - скриньки, в які можна було кинути і жетони, і гроші сумою на 2 гривні для того, щоб пройти.
Організаційні труднощі прогнозує "Київський метрополітен" і при зниженні тарифів на проїзд у метро на 0,3 гривні до 1,7 гривні за 1 поїздку. Зокрема, за словами Мірошникова, у зв'язку з цим підприємство прогнозує черги біля кас, що пов'язане з необхідністю видачі здачі пасажирам при купівлі жетонів монетами по 10 копійок, оскільки решта при придбанні одного жетона із двогривневої купюри має становити 30 копійок.