Про це в середу на нараді в мерії заявив перший заступник мера Анатолій Голубченко, пише муніципальна газета "Хрещатик".
Проект будівництва Подільсько-Вигурівської та Лівобережної ліній метрополітену нині ретельно вивчають у Держекспертизі. Як відомо, нова магістраль зв'яже центр столиці із житловим масивом Троєщина і суттєво розвантажить майже 400-тисячний район.
За словами заступника директора "Дирекції будівництва метрополітену в Києві" Євгена Дружиніна, насамперед потрібно вирішити три глобальні питання.
"Зокрема, майнові, які пов'язані з підприємствами та дачними ділянками, розташованими на трасі майбутньої магістралі. Окрім цього, ще є проблеми з землевідведенням та енергопостачанням. Як тільки ми їх ліквідуємо, одразу ж отримаємо позитивний висновок експертизи", - сказав Дружинін.
За його словами, завдяки корективам у проекті, зокрема, застосуванню мілкого варіанту прокладання підземки, будівельники зачіпають інтереси вже 12 із 24 підприємств, розташованих на Подолі. З тими, що все ж підпадають в зону забудови, наразі триває робота щодо виплати матеріальної компенсації.
Голова правління АК "Київметробуд" Володимир Петренко вважає, що значно складніше буде споруджувати метро саме в Правобережній частині, де підземку прокладатимуть на глибині майже 100 метрів. На думку фахівця, успішному будівництву нової лінії метро значно сприятиме поява важливого об'єкта - Подільсько-Воскресенського мостового переходу, який зв'яже лівий та правий береги Києва.
За словами гендиректора КК "Київавтодор" Григорія Глінського, у 2009 році будівельники завершать спорудження естакади на Набережно-Хрещатицькій та відкриють двосторонній рух на мосту через Гавань. Окрім цього, триватиме монтаж балки на самій переправі. ,
Глінський запевнив, що всі кошти, передбачені на Подільсько-Воскресенський мостовий перехід - понад півмільярда гривень, використають у повному обсязі.
Перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко каже, що жодних проблем із землевідведенням не повинно бути.
"Щодо енергопостачання, то для нормальної роботи метро в Лівобережній частині там мають обов'язково побудувати потужні підстанції. Питання це важливе, тому його вирішенню ми присвятимо спеціальну нараду. Гадаю, що й майнові проблеми також розв'яжемо", - сказав Голубченко.
Він додав, що як тільки власники дачних ділянок, розташованих на території Русанівських садів, почнуть отримувати компенсацію, свою згоду на переселення дадуть і ті, хто ще вагається. Це саме стосується і дванадцяти підприємств.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |