Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/49671ec40a81a/
Українська правда
Київ

Мазуту в Києві вистачить лише на один день

09.01.2009  10:54


Київська ТЕЦ-6. Фото sickoid.livejournal.com
Перший заступник мера Анатолій Голубченко просить надати столичній владі дозвіл на використання резервних 78 тисяч тонн мазуту з подальшим його поверненням протягом 2009 року.

Він звернувся до першого віце-прем'єр-міністра України, Держрезерву та Міністерства з питань надзвичайних ситуацій з проханням провести засідання штабу надзвичайних ситуацій щодо вирішення цього питання, повідомляє прес-служба КМДА. 

"У нас є 25 тисяч тонн мазуту, власником якого є "Київенерго" і 78 тисяч тонн мазуту, що зберігається в резервуарах "Київенерго", але належить іншим структурам. Від позавчора нам знизили тиск газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, і зараз ТЕЦ-6 споживає приблизно 60 тисяч кубометрів газу щогодини і приблизно 75 тонн мазуту. ТЕЦ-5 працює з сьогоднішнього ранку приблизно на 104,3 тисячах кубів газу на годину, на цій ТЕЦ будемо використовувати приблизно 60-70 тонн мазуту на годину", - сказав Голубченко.

Він відзначив, що працюючи такими темпами, наявної кількості мазуту вистачить до вечора 10 січня. Далі доведеться використовувати мазут з резервних 78 тисяч тонн.

"Решта котелень, які не можуть перейти на мазут, працюють на газі і споживають приблизно 4,5 мільйона кубів газу. Температура теплоносія - 83 градуси, що відповідає технологічним нормам. На ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 температура становить 70 градусів - майже на 10 градусів нижче норми. Саме тому необхідно додавати більше мазуту, щоб підняти температуру і ми це зробимо", - зазначив Голубченко. 

Він звернув увагу на те, що "ситуація з газом у Києві пов'язана винятково з балансом газу в Україні, оскільки вчора повністю було припинено постачання газу з Росії".

"Зараз ми вимушені використовувати газ з наших підземних сховищ, а також газ внутрішнього добування. Крім того, зараз майже вдвічі знижено подачу газу на всі металургійні комбінати, змінено подачу газу на всі хімічні підприємства. Багато підприємств взагалі зупинено на цей період", - наголосив Голубченко.  

За словами першого заступника голови КМДА, заяви деяких політиків про очікувану техногенну катастрофу у Києві - звичайна провокація.  

"Сьогодні українською владою робиться все можливе для поновлення переговорів з Росією, а Київ тісно співпрацює з НАК "Нафтогаз України" у питанні нормального забезпечення міста блакитним паливом", - сказав Голубченко.

"Українська правда. Київ"

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.