Щодня по Глибочицькій проходить велика кількість незрячих, адже тут розташоване одне з підприємств товариства сліпих, повідомляє ТРК "Київ".
І щодня перед інвалідами постає одна й та ж проблема - безпечно перетнути проїжджу частину. На прохання УТОС відгукнулися доброчинці. Щоб хоч якось поліпшити життя інвалідів, небезпечну ділянку облаштували спеціальним пішохідним переходом для сліпих.
Зебра тут світиться, тож водіям її видно здалеку. А незрячі на дотик відчувають нанесені на неї рельєфні смуги, завдяки чому ліпше орієнтуються, переходячи проїжджу частину. Оскільки новації не узгодили з Державтоінспекцією, вона наказала прибрати з дороги розмітку.
"Претензії ДАІ були правочинні, тому що зроблено було без відповідного узгодження. Але ми знаємо, що узгодження проходить досить довгий час", - розповіла ініціаторка створення переходу Лариса Столярова
Крім цього, такої іноземної технології не передбачають жодні держстандарти. В Україні люди з обмеженим зором на пішохідних переходах орієнтуються лише за допомогою звукових сигналів. Утім, Державтоінспекція згодом пішла на поступки і дозволила нововведення в порядку експерименту.
Крім того, тепер у ДАІ налаштовані його застосовувати на українських дорогах.
"Ми думаємо це нововведення використовувати в новому стандарті. У місцях, що наближені чи то до місця проживання, чи то до місця роботи значної кількості людей з обмеженим зором, я думаю, такі переходи з'являться", - повідомив начальник відділу організації дорожнього руху департаменту ДАІ МВС України Євген Кравченко.
Як відомо, на сьогодні у столиці діє 38 світлофорів зі звуковими сигналами для людей з проблемами зору.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |