До таких кроків призвело обмеження газопостачання АК "Київенерго" через відсутність компенсацій КМДА різниці у тарифах, повідомляє прес-служба компанії.
"Відключення гарячого водопостачання - вимушений захід для "Київенерго". При відсутності грошових надходжень від КМДА, компанія таким чином має єдину можливість зберегти мінімальний рівень опалення для киян", - нагодошують в "Київенерго".
За словами технічного директора компанії Юрія Гладишева, якщо "Київенерго" цього не зробить, то вийде із ладу обладнання ТЕЦ, від якого залежить не тільки постачання тепла та гарячої води киянам, але й електроенергії.
Станом на 11 грудня температура теплоносія від ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 становить 41° С замість необхідних за графіком 74°С. Невиконання температурного графіка теплоносія негативно вплинуло на якість послуг з гарячого водопостачання та централізованого опалення.
Керівництво "Київенерго" нагадало, що неодноразово попереджало Київську міську державну адміністрацію про такі наслідки, як вимушене припинення тепло- та водопостачання споживачам у разі відсутності лімітів природного газу для компанії.
Борг "Київенерго" перед ДК "Газ України" в розмірі 347 мільйонів гривень виник з причин довгострокової відсутності компенсацій із міського бюджету витрат компанії на виробництво та постачання тепла.
"Відключення гарячого постачання - складний технологічний процес, який займе декілька днів. У разі надходження коштів, через технічні особливості роботи обладнання, відновлення постачання гарячої води теж буде поетапним", - зауважив Гладишев.
Як відомо, ТЕЦ-6 обслуговує житлові масиви Троєщина, Лісовий, Оболонь, Куренівка, Виноградар, Поділ (більше 2100 житлових будинків, 62 лікувальні заклади, 159 дитячих садків, 125 шкіл, 1393 адміністративних будинків і інших закладів).
ТЕЦ-5 обслуговує масиви Харківський, Позняки, Осокорки, Русанівка, Березняки, Теремки (близько 3000 житлових будинків, 122 лікувальні заклади, 117 дитячих садків, 108 шкіл, більш 2000 адміністративних будинків та інших закладів).