Про це заявив голова правління АК "Київенерго" Едуард Соколовський.
За його словами, "Київенерго" неодноразово попереджала про складність ситуації зі сплатою боргів і про наслідки, до яких може призвести байдужість чиновників".
Так, протягом двох діб газопостачальні організації продовжують зниження тиску природного газу у магістралях, що живлять ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. Як наслідок, у п'ятницю на ТЕЦ-6 відключився водогрійний котел КВГМ 2, згодом - водогрійний котел КВГМ 1. На ТЕЦ-6 у роботі залишився один з двох енергоблоків та один водогрійний котел (з шістьох).
"Також відключився водогрійний котел ПТВМ-1 на ТЕЦ-5. У роботі на ТЕЦ-5 залишаються три енергоблоки і жодного водогрійного котла. В результаті цих дій станом на 11:30 5 грудня температура теплоносія від ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 становила 51° С замість необхідних за графіком 67°", розповіли в "Київенерго".
"Слабка обізнаність таких службовців в економіці столиці, а саме - в особливостях роботи енергетичного сектору, може дорого коштувати киянам. "Київенерго" не проти отримати борги КМДА перед компанією тільки в січні, якщо в мерії впевнені, що всі кияни воліють зустрічати Новий рік біля вогнища", - вважає голова правління АК "Київенерго" Едуард Соколовський.
Він також схвалив дії КМДА по створенню антикризового штабу за умов, що всі його члени будуть займатися реальними кроками, а не популізмом.
Соколовський наголосив, що місто не відчуло холод у квартирах завдяки плюсовій температурі. Зниження тиску газу або взагалі припинення його постачання - призведе до зниження температурних режимів у теплових мережах міста.
При виникненні такої ситуації, за його словами, споживачі будуть вимушені користуватися електричними приборами для обігріву своїх помешкань. А це в свою чергу, може призвести до значних електричних перевантажень, а відповідно до масових пошкоджень електричних мереж.
Щоб цього не сталося "Київенерго" буде послідовно відстоювати позицію жорсткої дисципліни розрахунків, сказали в прес-службі компанії.
За оперативними даними, станом на 1 грудня заборгованість за спожиту електричну енергію "Київводоканалу" становить 392,131 мільйона гривень, що перевищує половину загального боргу споживачів електроенергії - 656,708 мільйона гривень.
Систематичні недоплати "Київводоканалу" за спожиту електричну енергію впливають на зменшення лімітів електричної енергії для всього міста.
А це може призвести до обмежень та відключень споживачів Києва, які справно сплачують за спожиту електричну енергію.