Про це у четвер на прес-конференції заявив голова правління "Київенерго" Едуард Соколовський, повідомляє УНІАН.
Він зазначив, що згідно із законодавством "Київенерго" для забезпечення потреб міста має одержувати з міського бюджету компенсацію різниці між тарифом та економічно обґрунтованими витратами.
Так, дотація для компанії в 2008 році має бути 790,8 млн. грн. Станом на 6 листопада "Київенерго" фактично одержало з міського бюджету лише 375,8 млн. грн. Таким чином, в розрахунках на 2008 рік компанії мають компенсувати 415 млн. грн.
При цьому він додав, що на 6 листопада "Київенерго" має борг за газ перед ДК "Газ України" у розмірі 55 млн. грн. За прогнозами, в листопаді й грудні в плані придбання газу компанія має сплатити "Газу України" 725 млн. грн.
Соколовський зазначив, що негативна ситуація з погашення боргів за газ перед "Газом України" створює загрозу стабільності проведення опалювального сезону в Києві. І подія 4 листопада, коли "Київоблгазом" на деякий час було відключено котельну в Оболонському районі, може повторитися.
За його словами, "Київенерго" має значні кредитні зобов`язання, що також негативно впливає на загальний фінансовий стан компанії. Поточні зобов`язання компанії за обслуговування загального кредитного портфеля щомісячно становлять 10 млн. грн.
Так, "Київенерго" вимушене постійно брати короткострокові кредити для розрахунків за газ через затримку отримання коштів з міського бюджету і для погашення попередніх кредитів, які, у свою чергу, теж були одержані для цієї мети.
Загальна сума короткострокових кредитів становить 260 млн. грн., зобов`язання з погашення яких наступають в грудні цього року.
Крім того, для реконструкції та модернізації теплових мереж "Київенерго" було одержано кредит Світового банку у розмірі 160 млн. дол., з яких залишається сплатити 105 млн. дол.
""Київенерго" потребує збалансованої економіки. Проте, на сьогодні борги компанії накопичуються і, з урахуванням негативної ситуації з платіжною дисципліною, представляють загрозу для стабільної роботи і, зокрема, забезпечення опалювального сезону", - сказав Соколовський.
Особливо важливим він назвав те, що схема енергопостачання Києва побудована таким чином, що у разі обмеження подачі газу "Газ України" кияни будуть позбавлені частково не тільки тепла, гарячої води, але й електрики.
Як відомо, в структурі витрат "Київенерго" в частині теплопостачання 62% становить ціна на паливо, 17% - оплата праці зі всіма нарахуваннями, а ще 21% - це ремонти, інвестиційна програма, податкові зобов`язання, адміністративні, соціальні та інші витрати.
Як не раз зазначала компанія, існуючий тариф на опалення майже в 2 рази не покриває витрат "Київенерго" на виробництво, передачу і постачання тепла в Києві.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |