Таким чином, вводяться нові тарифи на перевезення пасажирів, повідомляє прес-служба КП "Київський метрополітен".
Тарифи (50 копійок за одну поїздку) залишаться незмінними у проїзних квитках на рік та у реалізованих проїзних квитках на листопад поточного року. Проїзні квитки на основі безконтактних карток на термін дії та на кількість поїздок, придбані до введення нових тарифів, також залишаються діючими.
З уведенням нових тарифів на перевезення пасажирів у метрополітені вводяться в обіг жетони нового зразка блакитного кольору. Одночасно з цим, жетони зеленого кольору вилучаються з обігу, і вже 4 листопада будуть недійсні.
До 3 грудня 2008 року в усіх касах метрополітену триватиме обмін невикористаних жетонів зеленого кольору на нові блакитного кольору у співвідношенні 4 до 1. Гроші за невикористані жетони зеленого кольору не повертаються. Обмін жетонів у кількості до 20 штук проводитиметься в усіх касах метрополітену, понад 20 штук - у касі станції "Майдан Незалежності". Таке обмеження запроваджується для запобігання створення великих черг біля кас.
Новий, блакитний, жетон можна придбати, сплативши дві гривні, або здавши чотири "антикварних" зелених жетони |
Відтак, одна поїздка у метрополітені за жетоном коштуватиме 2 грн. При цьому тариф, в залежності від кількості поїздок, які пасажир оплачує за допомогою пластикової безконтактної картки, матиме гнучку систему знижок.
Вона визначатиметься наступним чином: від 1 по 20 поїздок включно тариф за одну поїздку становитиме 2 грн.; від 21 до 30 поїздок включно - 1,9 грн.; від 31 по 40 поїздок - 1,8 грн.; від 41 до 50 поїздок включно - 1,7 грн.
Залишається незмінною заставна вартість пластикової безконтактної картки - 7 грн. Загалом максимальна загальна кількість поїздок, придбаних пасажиром на пластикову безконтактну картку, не може перевищувати 50.
Пасажирам важливо знати, що термін дії пластикової безконтактної картки становить 6 місяців з дати придбання або останнього поповнення, незалежно від кількості невикористаних поїздок. При цьому вартість невикористаних поїздок, що залишились на пластиковій картці, термін дії якої закінчився, не повертається.
Вартість проїзних квитків у метро становитиме на 15 днів - 41 грн., на 30 днів - 80 грн., на місяць - 80 грн., на другу половину місяця - 41 грн. Вартість проїзного для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання: на місяць складатиме 41 грн.; для учнів шкіл на місяць - 21 грн., на другу половину місяця - 11 грн.
Метрополітен зазначає, що проїзні квитки терміном на 15 та 30 днів починають діяти з дати першої активації в автоматичних контрольних пунктах, яку необхідно здійснити протягом 15 днів від дати придбання. В іншому випадку проїзний квиток вважається невикористаним і його вартість не повертається.
Так виглядають нові квитки на наземні види транспорту. Талончик рожевого кольору продаватимуть за 2 гривні у салоні автобуса, тролейбуса чи трамвая. Блакитні квитки можна придбати за 1,5 гривні, але тільки в касі |
Вартість проїзних квитків на два види транспорту, один з яких метро становитиме: на місяць - 130 грн., на другу половину місяця - 65 грн. Аналогічні проїзні для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання коштуватимуть на місяць - 65 грн.; для учнів шкіл такі квитки на місяць обійдуться в 33 грн., на другу половину місяця - в 17 грн.
Вартість проїзних квитків на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) становитиме: на місяць - 199 грн., на другу половину місяця - 100 грн. Ці проїзні для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання коштуватимуть на місяць - 100 грн.; для учнів шкіл місячний квиток коштуватиме 50 грн., на другу половину місяця - 26 грн.
Вартість проїзних квитків на квартал становитиме: на метро - 199 грн., на два види транспорту, один з яких метро - 325 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 499 грн.
Вартість проїзних квитків на рік становитиме: на один вид транспорту (метрополітен) - 365 грн., на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) - 575 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 799 грн.
Для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання такі проїзні коштуватимуть на метро - 183 грн., на два види транспорту, один з яких метро - 288 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 400 грн.
Для учнів шкіл їх вартість становитиме на метро - 92 грн., на два види транспорту, один з яких метро - 144 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) - 200 грн.
Як зазначається у повідомленні, термін дії проїзних квитків на рік встановлюється з 1 січня до 31 грудня 2009 року і закінчується 31 грудня незалежно від дати придбання.
Водночас додатково запроваджуються проїзні квитки на 12 місяців терміном дії з 01 грудня 2008 року до 30 листопада 2009 року, вартість яких встановлюється на рівні вартості проїзних квитків на рік.
Варто відзначити, що тяжко буде доведеться і "зайцям". Якщо в автобусі чи тролейбусі спіймають того, хто схитрував і їде задарма, то замість колишіх 10 гривень штрафу тепер вимагатимуть 40.