Про це заявив голова наглядової ради ВАТ "Мостобуд" Володимир Прудивус, повідомляє УНІАН.
"Нова дорога на 10 кілометрів скоротить відстань з оболонського напряму на Поділ. Автомобілісти підуть від величезного числа примикань і світлофорів. Лише один світлофор буде біля Петровського моста (на перехресті з вулицею Електриків), а наступний - при виїзді на Набережно-Хрещатицьку дорогу", - прокоментував Продивус.
За його словами, ще якийсь час рух здійснюватиметься за старою схемою: в один бік, з центру міста - на Московський міст і Оболонь. Це триватиме, допоки не завершать будівництво естакади і дорожної розв`язки з мосту - на Набережно-Хрещатицьку.
"Якщо сьогодні відкрити рух в обидві сторони - пробка розтягнеться аж до околиць Оболоні", - додав Продивус.
У суботу пройшов перший день випробувань. Вранці на міст заїхали 20 потужних самоскидів, навантажених асфальтом. Як пояснили незалежні експерти з "Госдорнии", які спостерігали за випробуваннями, загальна вага кожного - до 25-ти тонн.
![]() |
Як і заведено у мостовиків, Продивус під час випробування стояв під мостом |
Автомобілі добу простоять на мосту, а прикріплені до пролітної будови спеціальні датчики - зафіксують, як міст реагує на навантаження. Також планується провести так зване динамічне випробування - той же навантажений транспорт розженуть до певної швидкості, а потім проведуть різке і одночасне гальмування. Датчики зареєструють поведінку моста і в такій ситуації.
На питання, чи закладаються під час випробувань можливі перевантаження, Продивус відповів ствердно.
"Адже ми знаємо, які забиті бувають наші мости. І хоча коефіцієнти припустимих перевантажень враховані і закладені в конструкцію ще на стадії проектування, під час подібних випробувань прийнято піднімати статичне навантаження на 25, а динамічне - на 10 відсотків від проекту. Це обумовлено тим, що експлуатація мостів повинна бути безпечною навіть в самих екстремальних умовах", - сказав Продивус.
Щодо вартості моста і режиму економії, голова наглядової ради "Мостобуда" підкреслив, що сьогодні в світовій мостобудові верх узяла тенденція до відмови від дешевих матеріалів - на користь довговічності і надійності.
"Щоб упровадити аналогічні підходи в Україні, саме "Мостобуд" став співрозробником нових вітчизняних норм проектування мостів, які практично співпадають з європейськими. Наприклад, наші сьогоднішні проектні нормативи для розрахунку навантаження для мостів максимально наближені до євростандартів і перевищують російські на 15-30%", - сказав Прудивус.
Зокрема, за його словами, наші норми передбачають термін життя моста - 100 років. І випробовуваний новий міст спроектований і побудований якраз відповідно до таких норм. "Міцність конструкцій, вживані матеріали, гідроізоляція - все відповідає високим міжнародним вимогам", - додав голова наглядової ради "Мостобуду".![]() |
А в цей час над ним стояли майже 500 тонн |
Особливо відзначив Продивус зусилля столичної міської влади, яка, попри світову кризу, що уразила економіку, робить все, щоб фінансування будівництва відповідало графіку.
У понеділок переїзд через Дніпро запрацює в колишньому режимі. У мостовиків є стара традиція: під час випробувань споруди на міцність проектувальники і будівельники стоять безпосередньо під мостом, підтверджуючи надійність і безпеку конструкції. Саме там і давав інтерв`ю Продивус.
Як відомо, міст на вході в Гавань - перший завершений об`єкт, що входить до Подільського мостового переходу через Дніпро, що будується в Києві. Генпідрядником на цьому позакласному будівництві є ВАТ "Мостобуд".
Фото УНІАН
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |