Так, останнім часом в столиці відбувається стале подорожчання вартості проїзду в маршрутках. При цьому перевізники, незважаючи на те, що мають різні витрати та прибутки, підвищують тарифи в залежності лише від дальності поїздки, йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.
Відтак у Комітету, за попереднім аналізом ситуації, з'явилися підстави вважати, що перевізники вдалися до антиконкурентних узгоджених дій.
На відсутність об'єктивних передумов для існуючого підходу до підвищення вартості проїзду вказує і здешевлення нафтопродуктів у вересні, на яке одностайно не відреагували перевізники. Зокрема, лише за вказаний місяць світові ціни на нафту знизилися на 13%.
За словами виконувача обов'язків голови АМКУ Олександра Мельниченка, постійне подорожчання проїзду в маршрутках зачіпає інтереси більшості киян.
"І ми не можемо стояти осторонь цієї проблеми. Саме тому, Комітет проведе детальне розслідування, яке охопить усіх без винятку столичних перевізників. У разі встановлення неправомірності дій - підприємці в повній мірі понесуть відповідальність", - сказав Мельниченко.
Крім того, відзначив він, аби подібна ситуація з підвищенням вартості проїзду не виникла в регіонах, територіальним відділенням Комітету доручили негайно здійснити відповідні дослідження на місцях.
"Застерігаю, на підприємців, які хочуть залізти в кишеню українців, чекатимуть жорсткі конкуренційно-фінансові санкції", - зазначив виконувач обов'язків голови АМКУ.
Наразі в столиці працює понад 60 приватних перевізників, маршрутки яких функціонують на 263 маршрутах.
Між тим, як повідомлялося, Комітет вимагає економічного обґрунтування підвищенню тарифів і в комунальних маршрутних таксі КП "Київпастранс".
"Київ"![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |