Прокуратура вирішила захистити найманих робітників


Роботодавці столиці, що використовують найману працю, дуже часто та систематично порушують трудове законодавство.

До такого висновку дійшла прокуратура Києва після проведення перевірки у сфері трудових відносин, повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначається в повідомленні, набули поширення факти прихованих трудових відносин, виплати заробітної плати у "конвертах" та відповідно не надходження всіх обов'язкових відрахувань до фондів соціального спрямування.

Зросла кількість випадків незаконних звільнень працівників, залишається звичною для багатьох підприємств несвоєчасна виплата заробітної плати та заборгованість, яка у вересні становила понад 31  млн. грн.

"Причиною цьому є не тільки ігнорування вимог трудового законодавства роботодавцями, а й відсутність належного контролю уповноважених органів держави", - говорять в прокуратурі.

Викликає стурбованість порушення суб'єктами господарювання прав найманих працівників, зайнятих на роботах з  несприятливими та шкідливими умовами.

"За статистикою у Києві налічується понад 176 тис. підприємств, з них зі шкідливими умовами праці - більше 3 тис.  При цьому в промисловій та хімічній сферах фактично використовується праця зі шкідливими умовами на понад 18 тис. підприємствах, тоді як офіційно на обліку в органах СЕС перебуває лише 769", йдеться в повідомленні прес-служби.

Відсутність офіційної атестації робочих місць на предмет їх шкідливості призводить до порушень трудових прав працівників,  зокрема, щодо дострокового пенсійного забезпечення, додаткової відпустки тощо. 

Так, з десяти перевірених підприємств у Дарницькому районі міста Києва у кожному виявлені порушення. Як приклад, на одній зі станцій технічного обслуговування робота 13 осіб пов'язана зі шкідливими умовами праці.

На станції надаються послуги з фарбування, рихтування та поліровки автомобілів. Проте керівником підприємства не проведено лабораторних досліджень умов праці, атестації робочих місць, не встановлено відповідних пільги та не нараховано компенсацій.

За фактами виявлених порушень, прокуратурою району внесено подання до органів СЕС, в результаті розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто службовця відділення гігієни праці.

Загалом органами прокуратури міста Києва у сфері трудового законодавства порушено 34 кримінальні справи, за прокурорського втручання сплачено в поточному році більше 25 млн. грн. заборгованості із заробітної плати.

"Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ