Ті, кого не лякає погода, і хто обожнює драйв і швидкість, можуть сміливо одягати дощовики, обувати чоботи і вирушати в селищі Клавдієве, що на Київщині відкриють. Бо саме тут у суботу з'явиться перший скейт парк.
Відкриватимуть урочисто, змаганнями на велосипедах BMX. 20 спортсменів пройдуть три етапи змагань. Переможцем стане той, хто покаже найекстремальніші трюки у найкращому виконанні.
За словами координатора проекту Костянтина Верголодського, на гостей скейт парку чекають BMX, їзда на велосипедах і стрибки на трамплінах, трюкова їзда.
На тих, кому ліньки виїжджати за межі міста, чекає сюрприз на Хрещатик. Адже саме на центральній вулиці столиці відбудеться роудшоу гоночних болідів "Формули-1".
21 вересня з 13:00 до 17:00 за штурвал боліда R27 сядуть тест-пілоти команди "Рено" - Роман Грожан і Сакон Ямамото. Боліди промчать від Європейської площі до Бессарабки. Для безпеки глядачів, на головній вулиці столиці продовжують встановлювати огорожу. Вздовж траси розміщують великі монітори.
Крім того, 20 вересня на Майдані Незалежності можна буде відвідати карнавал і водночас попротестувати проти одностатевих стосунків. Так що одягайтеся тепліше - і вперед!
Якщо ж ви не любитель перегонів чи громадських акцій і любите спокійний відпочинок, на вас чекає чимало цікавинок. Зокрема у галереї "Триптих" можна відвідати виставку робіт українського скульптора Олександра Дяченка. Мистецтвознавці порівнюють його з Сезанном.
Мовляв, Олександр Дяченко - скульптор, який прагне довершених, величних, позбавлених буденності образів. Свою замріяність і задуми він виліплює та витесує, створюючи роботи. Використовує в основному такі об'єми, як куб, куля та циліндр.
У Національному художньому музеї України можна помилуватися роботами художника Олега Мінька. А півстоліття тому належав до "катакомбної" групи митців-шістдесятників, яка своєю творчістю та світобаченням протиставилась пануючому тоді режимові та його ідеології. За що й довелось Олегу Міньку пройти через утиски та переслідування.
Роботи художника вже бачили в Гельсінкі, Лондоні, Вашингтоні, Чикаго, Філадельфії, Бонні тощо. Його творчість - це живописні роботи (пейзажі, натюрморти, портрети близьких).
Тут же, у Національному художньому музеї, з 21 вересня пройде виставка Барокової графіка XVIII століття з Дрезденського граверного кабінету.
Ведути - це архітектурні пейзажі, достатньо популярний жанр графічного мистецтва в другій половині XVIII століття. У знаменитій венеціанській школі живопису сформувався цілий загін ведутистів, творців гіпертехнічних і високоточних у дрібних деталях міських портретів.
Барочні обличчя Венеції, Лондона, Дрездена й інших міст малювали: великий майстер ведутів Антоніо Каналетто, його племінник Бернардо Белотто, гротескний офортист Джузеппе Тьеполо і Марко Річчі.
Один із найвідоміших українських скульпторів Олександр Сухоліт презентує в арт-центрі "Я Галерея" свій проект "Глина" - археологія сучасної скульптури.
Проект "Глина" - це свого роду пауза в майже безперервному, як сама природа, процесі трансформації.
За словами Павла Гудімова, це лише тимчасова зупинка у циркуляції глини в природі.
"Та я більш ніж упевнений, що такого ви ще не бачили!" - говорить Гудімов.
У заміській галереї "Коло Заспи" відкрилася довгоочікувана виставка живопису українського імпресіоніста Федора Захарова (1919 - 1994).
Захарова називають віртуозом натюрморту. Таких почестей художник удостоївся насамперед за соковитість і виразність робіт. Не залишать відвідувачів байдужими і численні пейзажі - буденні сюжети зі старими кримськими вуличками і неодмінним морем надзвичайно правдиві і колоритні.
В експозиції представлено близько 60 доробків 50-80-х рр. минулого століття.
У театрі пластичної драми, що на Печерську можна буде повернутися в дитинство. Тут і у суботу, і в неділю показуватимуть п'єсу "Маленький принц" за мотивами повісті А. де Сент-Екзюпері.
Варто поквапитися аматорам короткометражного кінематографа. Бо у столичному кінотеатрі "Жовтень" триває Всесвітній фестиваль Future Shorts. На суд українських глядачів представлена нова зворушлива колекцію короткометражок.
"Думайте інакше, почувайте інакше - короткометражне кіно створено саме для цього!" - затверджують його творці.
У програмі - відразу кілька гучних кінострічок: прекрасна сінгапурська відеоробота The Bohemian Rhapsody Project на знамениту композицію групи Gueen, знята у Верховному суді Сінгапуру.
А також несподівана історія любові периферійних неформалів у фінському фільмі "Хеві Метал", веселий кліп "Слухач" до пісні команди The Bees і ще кілька неповторних короткометражних картин у новій добірці від Future Shorts - "ШОК-н-РОЛЛ".
Загальна тривалість програми - 94 хвилини. Проте фільми не рекомендовані до перегляду особам до 16 років.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |