Про це заявила начальник Головного управління культури та мистецтв Світлана Зоріна, повыдомляэ прес-служба КМДА.
За її словами, мер Леонід Черновецький доручив створити належні умови для функціонування закладу і збереження його колекції та не допустити подібні ситуації в подальшому.
Як відомо, в листопаді 2007 року нове керівництво профільного управління розпочало звірку наявності музейних предметів групи "Живопис". Тоді було не виявлено 111 робіт, серед яких 48 етюдів Г. Ткаченка, 10 робіт Ф. Коновалюка, 8 ікон XIX століття, 12 картин Шишка та інші.
Як виявилося, картини виносилися з музею з дозволу та за підписом колишнього начальника Головуправління культури і мистецтв Биструшкіна О.П.
Зібрання Музею історії міста Києва налічує понад 250 тисяч одиниць і складається з археологічної, нумізматичної, етнографічної колекцій, творів живопису та декоративно-прикладного мистецтва, а також з тематичних комплексів ХХ ст.
Археологічна збірка вміщує матеріали з досліджень відомого українського археолога Вікентія Хвойки, кераміку всесвітньо відомої трипільської культури, численні знахідки речей 10-11 ст. з сенсаційних розкопок в Києві під час будівництва метро на Подолі.
У фондах зберігаються унікальні реліквії київського самоврядування: Феміда, барельєф із зображенням Архангела Михаїла, рельєф із зображенням Петра І, що прикрашали старий будинок Ратуші. Особливе місце посідає надзвичайно цінна колекція фаянсу і порцеляни Києво-Межигірської фабрики та фабрики Міклашевського; комплекси матеріалів видатних київських родин.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |