Рішення Київради повинні перевірити правоохоронні органи?


Блок Віталія Кличка вимагає від правоохоронних органів перевірити рішення Київради по виділенню 4 гектарів землі Ботанічного саду та лісового фонду в Дніпровському районі Києва.

"Брутальне порушення регламенту ведення сесії та спосіб підготовки документів на землю свідчать про намір влади віддати ці заповідні ділянки під забудову", повідомляє прес-служба Блоку.

На сесії Київради від 28 серпня було схвалено передачу громадянам у приватну власність  42 ділянок заповідних земель Центрального Ботанічного саду по Бастіонному провулку та земель лісового фонду по Літинському провулку та вулиці Марганецькій, що в Дніпровському районі.

За словами депутатів фракції блоку Кличка, документи на виділення усіх  земельних ділянок підготовлені  з грубими юридичними помилками.

"В один день їх подавали "пачкою" від підставних  осіб. І дуже скоро ці землі, де вартість сотки сягає 200 тисяч доларів, перейдуть до реального власника і з'являться на ринку. Таким чином, Київрада подарувала тіньовим структурами землю вартістю понад 70 мільйонів доларів", - вважають у Блоці.

Сама сесія пройшла з грубими порушеннями Регламенту.

"Жодній політичній силі не дали можливості оприлюднити свою позицію і заявити протест проти такого грабунку міста , незважаючи на заявки на виступи", - говорить депутат від Блоку Валерій Карпунцов.

Депутати закликають правоохоронні органи та громадськість негайно відреагувати на рішення Київради та ініціювати розслідування.

"Київська влада не мала законного права на виділення цих земель, адже Ботсад на Печерську має статус ландшафтного заповідника і відчуження навіть найменшої частини його території є прямим порушенням Закону про природний заповідний фонд України та Лісового Кодексу. Крім того, частина цих ділянок розташована в межах охоронних зон пам'яток історії та архітектури, зокрема Київської фортеці", говориться в повідомленні.

Так що внаслідок сьогоднішньої сесії, вважають депутати, киян чекають безконтрольне знищення заповідних територій, пам'яток історії.

"Сценарій сесії від 1 жовтня 2007 року продовжується, без внесення змін до Генплану, без обов'язкової державної експертизи мерія похапцем оформила документи та протягнула рішення на цій сесії, в черговий раз дбаючи не про інтереси громади, а про збагачення тіньових структур", - говорить Карпунцов.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ