Представники Блоку Кличка переконані, що громада столиці втратила мільярди гривень через санкціонований Київрадою розпродаж акцій підприємств "Київводоканал", "Київгаз", "Хліб Києва" та "Київспецтранс", повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Блоку.
"Лише в Києві прижилася така схема - за копійки передавати енергетичні артерії від громади до рук монополістів. І сьогодні на сесії до схеми виведення активів вартістю у мільярди гривень приєдналися й БЮТівці", - заявили у Блоці Кличка, підкреслюючи, що проти рішення про продаж пакетів акцій згаданих підприємств виступила лише вони.
"Мотивація, яку ми побачили у ініціаторів таких рішень, єдина - розпродаж з метою виживання цих підприємств. Але 70 мільйонів гривень, які влада обіцяла киянам за створення "Київенергохолдингу", були вкрадені. Ці гроші могли б піти на дотації підприємств, які сьогодні за безцінь віддають в приватні руки", - заявив депутат фракції Блоку Кличка Іван Плачков.
У Блоці також нагадали, що міський пакет "Київенерго" в 12,73% акцій, переданий Києву при створенні цієї компанії, уже давно забрали у київської громади і через
"Київенергохолдинг" віддали офшорним компаніям.
"Тепер те саме, але вже легально, влада за підтримки чесних БЮТівців зробить й з "Киї водоканалом" та іншими підприємствами комунальної власності. Потім - перепродаж та розмиття пакетів акції задля того, аби прикрити реальних осіб, які за цим стоять, і не платити реальну власність за активи підприємств-монополістів", - сказав Плачков, додавши, що за такою схемою Київ вже втратив Банк "Хрещатик", "Київ млин" і ряд інших активів.
Ініціатори київського комунального розпродажу прекрасно розуміють, що отримати реальну вартість при такій моделі продажу пакетів акцій ключових підприємств столиці нереально. Вони свідомо позбавляють громаду і бюджет міста реальних грошових надходжень, обслуговуючи інтереси офшорних "інвесторів", вважають у Блоці Кличка.
"Оцінити реальну вартість підприємств, які розпродала під час однієї сесії Київрада складно навіть досвідченим фахівцям. Це мільярди доларів в приватні кишені. Але й цього майна, отриманого за безцінь, новим власникам буде мало. Киянам вже відома політика шантажистів "Київенергохолдингу" - заради підняття тарифів та вибивання дотацій з кишень киян вони готові відключати воду та гасити світло навіть у дитячих лікарнях", - вважають представники Блоку.
Як повідомлялося, Київська міська рада на сесії у четвер дозволила приватизацію 75 млн. 997 тис. 940 штук акцій ЗАТ "Хліб Києва", яке знаходиться в комунальній власності, що становить 50% + 1 акція товариства; дозволила продаж комунального пакету акцій ВАТ "АК "Київводоканал" у кількості 178 млн. 748 тис. 500 шт. акцій, що становить 25,4%.
А також дозволила приватизацію 57 млн. 982 тис. 839 акцій ВАТ "Київспецтранс", що становить 51% акцій підприємства і прийняла рішення дозволити продаж комунального пакету акцій ВАТ "Київ газ" у кількості 1 млн. 614 тис. 144 шт., що становить 28,45% акцій.
За кожне з цих рішень проголосували 90 депутатів.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |