За три місяці у столичних водоймах втопилося шістдесят дві людини. Більшість - через любов до оковитої та прагнення екстриму у стрибках з мостів.
Як повідомляє 5 канал, за даними МНСників, цього року з'явилися випадки травм на водному транспорті - катерах та скутерах. Причому, кажуть, люди гинуть в одних і тих самих місцях.
У чорному списку водойм, де заборонено купатися - Синє озеро на Виноградарі.
Про це озеро ходять легенди. Воно розташоване на самій верхівці Дніпровського водозабору. А воду черпає з підземного озера, яке залишилося від прадавнього льодовика. Холодні струмені води піднімаються з дна Синього озера під високим тиском - вони і становлять найбільшу небезпеку для відпочивальників. Про заборону купатися тут знають усі. Однак на пляжі завжди людно.
Синє озеро не єдине у чорному списку. Близько десятка життів забрало озеро Алмазне, відоме вмістом отруйних речовин та глибоким дном. Небезпечною зоною називають Гідропарк та всі київські мости. Течія під ними дуже інтенсивна а на дні збирається гостре каміння. Проклятими вважаються усі дикі пляжі столиці.
Причини нещастя слід шукати не в воді, а в необачності столичних відпочивальників та в порушенні елементарних правил безпеки - стверджують рятувальники. Шестеро киян уже цього року постраждали від екстремалів на водних скутерах та моторних човнах.
Таких же озер, як Синє, у світі одиниці. Однак і воно сьогодні в небезпеці. Рівень води значно знизився. Водойма стала бруднішою. Місцеві мешканці нарікають, що Синє ніхто не очищує.
Натомість рятувальники кажуть, що озеро забруднюють самі ж відпочивальники. Щороку пірнальники дістають з його дна найрізноманітніший непотріб. Від пляшок до велосипедів.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |