Жодних документів і законодавчих актів, які б обмежували дії лікарів щодо надання рецептів на лікарські засоби пільговим категоріям киян, не існує.
Про це у понеділок заявила начальник Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення КМДА Людмила Качурові, повідомляє прес-служба КМДА.
"Крім того, ще у квітні Київський міський голова підписав розпорядження, згідно з яким стало можливим відійти від необхідності тендерних процедур із закупівлі лікарських засобів для забезпечення пільгових категорій населення за рецептами лікарів", - зазначила вона.
"Розпорядження надало абсолютне право лікареві виписувати конкретному хворому той лікарський засіб, який необхідний у даний момент залежно від перебігу хвороби",- наголосила Качурова.
За її словами, це дало можливість відійти від недосконалого механізму централізованої закупівлі ліків наперед на рік.
"Право пацієнта - отримати саме ті ліки, які йому необхідні для лікування в реальному часі. А практика закупівель наперед дійсно обмежувала право лікаря на виписку потрібного лікарського засобу пацієнтові", - підкреслила начальник ГУ охорона здоров'я.
Качурова зазначила, що київський міський голова приділяє особливу увагу соціальному захисту киян, зокрема, забезпеченню пільгових верств населення лікарськими засобами за рецептами лікарів.
"Про це говорять і цифри. Якщо у 2005 році для цих потреб було виділено 18 млн. грн, то у 2008 році - 34 млн. грн. У 2005 році з розрахунку на 1-го пільговика на рік було 25 грн., а у 2008 - 54 грн. Вартість лікування пільгових категорій населення в залежності від стану здоров'я та перебігу захворювання складає від 50 грн. до 400 грн", - сказала вона.
"Крім того, для медичного забезпечення пільгових верств населення діють міські програми, наприклад, програма "Цукровий діабет". Якщо в 2007 році на забезпечення цієї програми було виділено 14 млн. грн., то в 2008 - 23 млн. грн", - підкреслила Качурова.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |