Столична мерія закладає "фекальну" бомбу під усю країну?


Депутати Блоку Кличка заявляють, що відмовою профінансувати ремонтні роботи на єдиному в місті підприємства з очищення міських стоків чиновники  закладають "фекальну" бомбу під всю країну.

"Київводоканал" так і не отримав від Київради схвального рішення по виділенню 130 млн. гривень на ремонт та зміцнення дамби Бортницької станції аерації", говориться в повідомленні прес-служби Блоку.

За словами депутатів, під час розгляду змін на друге півріччя цього року на своєму засіданні 17 липня Київрада відмовила у додатковому фінансуванні потреб Бортницької станції аерації.

"Зокрема, "Київводоканал" не отримав 100 мільйонів гривень  на будівництво другої гілки головного каналізаційного колектора Києва та двох-трьох аварійних.  Чиновники також не зважили й на аварійний стан дамби мулових полів - потрібних 30 мільйонів виділено не було", сказано в повідомленні.

Міськадміністрація також не готова представити альтернативні проекті з будівництва нової станції. 

"Хоча під час передвиборчої лихоманки заступник голови КМДА  Анатолій Голубченко заявляв, що "міська влада чудово розуміє актуальність порушених питань", та навіть обіцяв знайти 400 мільйонів євро "для перетворення станції з радянської на європейську",  - заявляють в Блоці Віталія Кличка.

Депутати попереджають, що через 100-відсоткову зношеність мереж та таку недалекоглядну політику, столицю може от-от залити нечистотами.

"Київський каналізаційний колектор, який експлуатується близько 40 років, наскрізь поточений корозією. Але, замість того, аби підготувати план з реконструкції мереж та прийняти програму розвитку всієї системи ЖКГ, чиновники  наполягають на простому вирішенні питання - це підняття тарифів на комунальні послуги", говориться в повідомленні. 

Зважаючи на це, Блок Кличка вважає за необхідне оперативно здійснити низку заходів. Зокрема КМДА разом із спеціалістами "Київводоканалу" мають завершити розробку проекту  реконструкції Бортницької станції аерації,  у стислі строки розглянути проект будівництва мулоспалювального заводу і підготувати  проектні роботу з відновлення водопровідно-каналізаційного господарства Києва.

"Поки чиновники не квапляться, мулові стоки можуть в будь-яку хвилину прорвати трухляву дамбу, і тоді всі нечистоти опиняться в Дніпрі та розіллються по всій країні. Як приклад - аварія на станції в 1996 року,  коли  два тижні стічні води скидалися в річку. Тож,  бюрократія в цьому питанні - недоречна", - заявляють в Блоці Кличка.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ