Газовики прийдуть до Тимошенко і Ющенка вимагати підвищення тарифів



Фото www.obnal.info
Профспілка працівників газових господарств України 6 серпня проведе Всеукраїнську акцію протесту.

Про це розповів голова Ради профспілки працівників газових господарств України Іван Яровий,пише газета "Дело".

За його словами, в Києві працівники газових господарств проведуть мітинги під Кабінетом міністрів і секретаріатом президента. Очікується, що в столицю приїдуть понад 5 тисяч чоловік.

Серед основних вимог - перегляд діючих тарифів на транспортування газу, збільшення заробітної плати, недопущення масштабних техногенних катастроф на газових мережах, виплата боргів за послуги. У разі невиконання вимог учасники акції - більше чотирьох десятків підприємств з газорозподілу і газифікації - оголосять про безстроковий страйк по всій країні.

За словами Ярового, на найвищому державному рівні газовикам було обіцяно, що питання підвищення тарифів на транспортування природного газу буде остаточно узгоджене до кінця липня, але тяганина продовжується.

"Питання не вирішене, причому ніхто - ні НКРЕ, ні чиновники міністерств економіки і фінансів - ніхто не може пояснити нам, чому місяць за місяцем не виконуються лютневий указ президента за підсумками засідання РНБО, три доручення прем`єра за підсумками засідань Кабінету міністрів і спеціальна постанова уряду від 26 червня 2008року", - пояснив причини протесту  Яровий.

При цьому він додав, що "особисто був присутній на трьох галузевих нарадах за участю прем`єра, і цілком відповідально говорю - Юлія Володимирівна (Тимошенко) підтримала абсолютно всі вимоги, які будуть озвучені на Всеукраїнській акції 6 серпня".

Яровий переконаний, що рішення керівництва країни просто саботуються.

"Ми хочемо, щоб і нам, і країні публічно пояснили: це так спеціально робиться, щоб потім не було з кого запитати за наслідки? Більш за все мене обурює тут навіть не якась незрозуміла підкилимова гра навколо тарифів, а байдужість і безвідповідальність людей, від яких залежить вирішення цього питання", - сказав Яровий.

Він відзначив, що транспортний тариф - це практично єдине джерело доходу облгазів. За рахунок його газорозподільні підприємства функціонують: платиться заробітна плата, здійснюється експлуатація і ремонт газових мереж, реалізуються інвестиційні програми - проводиться модернізація газового господарства тощо.

"Очевидно, що якщо тариф занижений, якщо він економічно не обґрунтований, а, кажучи ширше, якщо фінансування транспортування газу по країні здійснюється державою за залишковим принципом, ні про яку стабільність в роботі ГРС говорити не доводиться", - додав Яровий.

Як повідомлялося, Кабмін рекомендував НКРЕ переглянути тарифи обласних газопостачальних компаній на послуги з розподілу і транспортування і роздрібні ціни на газ для населення з 1 липня.

В Україні працює понад 50 обл- і міськгазів, які транспортують паливо всім категоріям споживачів. За даними Мінпаливенерго, середній тариф підприємств на доставку газу споживачам становить 50,56 грн. - 4,5% від вартості палива для промисловості або бюджетної сфери (1470 грн.). Навіть при зростанні транспортних тарифів на 50% - максимум, якого вимагають газотранспортники, його вартість для споживачів зросте не більше ніж на 25 грн.

Збитки міськ- і облгазів тільки за 2007 рік, через невідповідність діючих тарифів економічно обґрунтованому рівню, перевищили 400 млн. грн.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ