Крім того, до адміністративної відповідальності притягнуто 31 посадову особу автотранспортних підприємств, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу прокуратури Києва.
Загалом прокуратурою столиці із залученням Державної екологічної інспекції в м. Києві та Управління Державтоінспекції ГУМВС України у червні поточного року перевірено понад 40 автотранспортних підприємств, які спеціалізуються на пасажирських перевезеннях.
Перевірка такого масштабу зумовлена тривожною екологічною ситуацією, що сталася у столиці. Як свідчить офіційна статистика, впродовж року до атмосфери Києва потрапляє близько 200 тисяч тонн викидів.
З них близько 170 тис. тонн забруднюючих речовин від автомобільного транспорту та понад 30 тис. тонн викидів промислових підприємств (теплоелектроцентралі, підприємства хіміко-фармацевтичної, машинобудівної, легкої, харчової промисловості, будіндустрії тощо).
Найбільшого забруднення на атмосферне повітря справляють викиди діоксиду азоту і оксиду вуглецю, які за останні 3 роки зросли більш ніж на 20% і перевищують гранично допустиму концентрацію, відповідно, в 2,4 і 1,02 рази. Це свідчить про подальше зростання викидів від пересувних джерел забруднення атмосферного повітря - автотранспорту.
Як засвідчила перевірка, автогосподарствами допускаються численні порушення вимог екологічного законодавства затверджених наказом Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту України.
На даний час прокуратурою міста Києва організовано додаткову перевірку підприємств - "злісних" порушників, за результатами якої перед ліцензіатами, у разі неусунення ними виявлених порушень, буде порушуватиметься питання про позбавлення відповідної ліцензії.