Один з відомих бізнес-центрів самознищується?



Фото www.master3d.com.ua
Один із перших побудованих у Києві бізнес-центрів "Міленіум" розвалюється буквально на очах.

Фасад будівлі на розі Великої Житомирської та Володимирської вкрився тріщинами і обсипається. Зовсім недавно цю престижну столичну споруду залишили орендарі.

Архітектори вважають, що причина руйнування не випадкова і полягає в бездумній архітектурній політиці оточення попереднього мера Олександра Омельченка, пише газета "Хрещатик".

Вони також припускають, що долю "Міленіуму" незабаром повторять більшість "новомодних" бізнес-центрів Києва, зведених із порушенням будівельних норм.

Проблеми "Міленіуму" видно неозброєним оком: фасад реконструюють роками, однак він постійно тріскається і небезпечно сиплеться.

Мешканці старовинного будинку, що на розі вулиць Володимирської, 12 та Великої Житомирської, скаржаться: люди вже понад десять років сусідують із будівництвом, яке, власне, не припиняється.

У дворі їхньої п'ятиповерхівки ще наприкінці 1990-х звели удвічі вищий офісний центр "Міленіум". Практично одразу ж після здачі в експлуатацію його почали реконструювати. Мешканці припускають, що будинок звели із порушеннями, адже на фасаді постійно з'являються тріщини.

"Торік із верхніх поверхів відвалився величезний шмат стіни, на щастя, нікого не вбивши. Він упав на територію центру",- скаржиться киянка Ольга Козловська.

Це один із перших бізнес-центрів, які споруджено у столиці років десять тому. Офісний центр майже за сім років існування здавали в оренду тільки на два. А так на фасаді й усередині постійно щось ремонтують. Щілини на стінах будівельники постійно замазують.

Тепер фасад обклеюють пінопластом, щоб довше протриматися. Крім того, водопровідну трубу не сховали в стіну - вона просто назовні. Мешканці розповідають, що кожної зими працівники поливають її окропом, аби не замерзала вода.

Народний архітектор СРСР та України Вадим Ладній вважає, що такі ситуації бувають через непрофесіоналізм забудовника і безвідповідальність чиновників, які дають дозволи на будівництво у місцях, які вказали замовники.

"Все це загрожує катастрофою. Коли будівлі лише 8 - 9 років, а вона вже уся у тріщинах, то цілком імовірно, що вона згодом просто зруйнується. На мою думку, слід створити спеціальну комісію і з'ясувати, в якому стані перебуває цей бізнес-центр. Якщо в аварійному, то його потрібно демонтувати, а не чекати, поки він самознищиться", - упевнений Ладній.

Співголова громадського комітету захисту архітектури Києва Михайло Дєхтярєв вбачає причину руйнування у прорахунках проектувальників.

"Річ у тім, що офісний центр зведено в зоні високого рівня ґрунтових вод. Ті старі будинки, які розташовані поряд, будували на стрічкових фундаментах, а бізнес-центр уже стоїть на палях, ось і маємо те, що маємо",- говорить Дєхтярєв.

Проектувальником бізнес-центру "Міленіум" є Сергій Бабушкін, якому належить низка архітектурних проектів столиці. Однак почути коментар від Бабушкіна не вдалося: він нині відпочиває за кордоном.

Архітектори руйнування "Міленіуму" не вважають випадковим. І повторити долю цього бізнес-центру можуть інші проекти, де порушено низку архітектурних норм.

"Річ у тім, що ситуації на кшталт тієї, яка склалася на Володимирській, 12, на жаль, не випадкові. У Києві доволі багато зсувонебезпечних зон, тому потрібно дуже обачно обирати місця для будівництва. Коли зводиш багатоповерхівку, обов'язково слід викопати величезний котлован, який, власне, і порушує зсувну зону",- повідомив Ладній.
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ