Про це повідомляє УНІАН з посиланням на коментар директора Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Костя Бондаренка з приводу дочасних київських виборів.
Бондаренко зазначає, що виходячи з критеріїв, за якими визначаються поняття "перемога" чи "поразка", мер Києва Леонід Черновецький, отримавши результат в понад 30% і - формально - перше місце на виборах 25 травня, навряд чи зможе повністю задовольнитись перемогою.
При цьому головним критерієм перемоги чи поразки політолог називає розширення чи звуження можливостей і ресурсної бази головних гравців.
По-перше, зазначає політолог, Черновецький потрапив у значну залежність від секретаріату президента, і його керівник "Віктор Балога навряд чи допустить у майбутньому, аби Леонід Михайлович повторив таку ж самодіяльність щодо вибору політичних союзників, яку київський мер демонстрував у 2006 році".
По-друге, вважає Бондаренко, Черновецькому не вдасться самотужки сформувати більшість, і він буде змушений звертатися по допомогу до фракції Блоку Литвина, "а отже - віддавати Блоку Литвина в обмін на лояльність найбільш "хлібні" місця".
Це, на думку політолога, може викликати невдоволення у багатьох соратників Черновецького, але правила політичної гри такі, що йому "доведеться ділитися з Віктором Пилипишиним, інакше він ризикує втратити все".
По-третє, переконаний політолог, Черновецький віднині стає частиною єдиного механізму під назвою "виборча машина Віктора Ющенка" і перетворюється на частину адміністративного ресурсу перед виборами президента.
"У Черновецького є два способи стати незалежним мером - це або самому висуватися в президенти, або йти на союз з Юлією Тимошенко. Але ні один, ні другий варіанти (а по суті - це один і той же варіант) для мера неприйнятні. Тому можна сказати, що внаслідок виборів у мера суттєво звузилося поле для маневру і суттєво зменшилася ресурсна база", - вважає Бондаренко.
У той же час, підкреслив політолог, лідер БЮТ Юлія Тимошенко, набравши нібито меншу кількість голосів, ніж на це сподівалися деякі експерти, отримала і значні дивіденди.
"Її представництво у Київраді збільшилося, і тепер вона при грамотній грі може претендувати на те, щоб її людина стала секретарем Київради", - вважає він.
Більше того, зазначає Бондаренко, Тимошенко так само може звернутися з пропозиціями до Блоку Литвина і за певних умов сформувати більшість з людьми Пилипишина.
"Тимошенко, яка не мала у своєму оточенні людей, здатних впливати радикальним чином на ситуацію в Києві, тепер отримала серйозного гравця з авторитетом в середовищі киян - Олександра Турчинова. Досі жоден "бютівець" не міг похвалитися особистим рейтингом в 20% серед київської громади", - зауважує експерт.
Також політолог переконаний, що прем'єр-міністр довела президентові і загалу те, що саме вона є центром тяжіння для тих сил, які уособлюють Майдан.
"Результат НУ-НС - це розрив пуповини між Ющенком і тією силою, що привела його до влади у 2004 році", - зазначає політолог, додаючи, що Тимошенко вдалося уникнути "другого Сталінграду" і виявити нові мобілізаційні ресурси для свого блоку.
"Нарешті, вона отримала можливість виступати віднині головним опонентом влади у Києві і в Україні. Націонал-демократичний, постпомаранчевий табір ніби отримав сигнал: "Нема чого сподіватися на єдність демократичних сил, на відновлення союзу Ющенка і Тимошенко, треба діяти, роблячи конкретну ставку на конкретну політичну силу", - вважає Бондаренко.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |