В останній день осені на Трухановому збили двох пішоходів. Один з них загинув, інший отримав серйозні травми.
Це зовсім не перша аварія на острові, на який уже скільки років обіцяють як не закрити, то обмежити в’їзд авто. І, боюся, далеко не остання.
Влітку, 13 червня, велопішохідній зоні на Трухановому збили тендітну дівчину на велосипеді. Вона отримала тяжкі травми, але, дякуючи Богу та лікарям, змогла вижити. Мотоцикліст-винуватець ДТП утік.
Через два дні після літнього інциденту мене саму ледве не збила на Трухановому машина, яка стояла в черзі на пропускному пункті.
Водій дуже нервував, тому вивернув кермо і дав по газах, зовсім не дивлячись у дзеркала.
Тоді ми з іншими велосипедистами почали розбиратися, що ж стало причиною черг зі знервованих водіїв на в’їзді в пішохідну зону.
Ми побачили новенький шлагбаум, який мав би обмежувати в’їзд моторизованих транспортних засобів на острів і пропускати лише мешканців, людей які там працюють, та інвалідів. Це згідно з пунктом 26.6 Правил дорожнього руху та знаком 3.2 "в’їзд машин заборонено".
Але біля шлагбаума нашому здивуванню не було меж, адже замість забезпечення закону і виконання постанови КМДА №681 від 08.05.2013 підприємливі молодики збирали хабарі з автолюбителів за проїзд на острів. Підставою був роздрукований папірець про те, що проїзд коштує 70 гривень.
Після низки публікацій у ЗМІ, акцій, звернення до мера, справа начебто зрушила з місця.
На зустрічі з заступником мера Іллею Сагайдаком активісти та представники КП "Київпарктранссервіс" вирішили знайти компроміс і вибудувати систему дотримання законності.
Через тиждень стало зрозуміло, що корумпована установа не стане різати курку, яка несе їй золоті яйця. Шлагбаум і незаконний в’їзд для всіх, хто заплатить, залишився.
Додатково засмучувало те, що при очевидності та нахабності корупційних схем на це ніяк не реагувала ні поліція, ні прокуратура. Стало зрозуміло, що без політичної волі питання не буде вирішено.
Водії, що заїжджали на острів, стали дуже нервовими, коли ми пояснювали їм про обмеження у 20 км/год. Продовжувати акції за участі лише велосипедистів стало небезпечно для нас самих.
Київська адміністрація та Національна поліція мають регулювати та забезпечувати дотримання правил.
Після того, як сталося два ДТП за два дні, після того, як загинула людина. Після того, як зламалися декілька життів – ми не почули жодного звернення, пояснення, реакції, співчуття.
Скільки ще треба летальних прецедентів, щоб ви почали брати відповідальність? Остання ДТП – не випадковість, це результат систематичної недбалості вкупі з бажанням "зрубати бабло".
До речі, коли потік хабарів закінчився, паркувальники припинили взагалі будь-яку роботу, відкрили шлагбаум і тепер на пішохідну зону можна заїжджати без жодних перешкод.
Там, де з високою швидкістю їздять машини, на одній дорозі з дітьми, спортсменами, пішоходами, велосипедистами, неодмінно станеться трагедія.
Тобто ті всі знаки, обіцянки пішохідності та безпеки тільки вводять людей в оману.
Тож, шановна владо, давайте будемо чесними самі перед собою. Чи це зелена пішохідна зона для людей, здоров’я, спорту, прогулянок? Чи корупційні схеми, хабарі, машини з високою швидкістю і визнання того, що вам байдуже це місто та його жителі?
Ми просто зробимо висновки і будемо готові очікувати на небезпеку в місці, де ви нам обіцяли безпеку.
Замовчування зовсім не додає вам балів у цій ситуації. Особисто мені дуже сумно. Я відчуваю відповідальність через те, що не змогла змінити ситуацію.
А ви відчуваєте відповідальність?
Анна Даниленко, велосипедистка, киянка, учасниця акцій протесту за велопішохідний Труханів
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |