Одного сонячного літнього недільного ранку, я прогулювалась порожніми вулицями Києва. Жодні незавершені справи чи буденні проблеми не турбували в той момент, відсутність необхідності кудись поспішати, робили крок легким, а настрій безтурботним.
Аж раптом погляд перечепився через розгублений вигляд незнайомого чоловіка. Від цієї зустрічі очима, нерішучий незнайомець зробив впевнений крок до мене із простою сповненою надії фразою: "Do you speak English?".
Мені одразу стали зрозумілі і джерело розгубленості, і надія яка пролунала в голосі. Я відповіла: "Yes".
Молодика цікавило, як пройти до Володимирського Собору. Мені було по дорозі, тому запропонувала його провести.
Далі розмова була стандартна: він перший раз в Україні, приїхав сам, йому усе дуже подобається. Але, на жаль, він не може нічого знайти, бо не бачить у нас вказівників, а люди не розуміють англійської.
Тільки задумайтесь, в столиці величезної країни в центрі Європи, що має неймовірно багату історію і культурну спадщину, іноземця найбільше вразила відсутність зрозумілих вказівників в місті та маленька кількість людей, що розмовляють англійською. Іноземець пожалівся, що не зміг знайти музей Чорнобиля на Подолі, тож у нього виникло відчуття, що це цілком таємний об’єкт.
Ну, припустимо, що зі знавцями англійської йому просто не пощастило. Сучасна молодь вчить іноземні мови, причому не з примусу, а цілком свідомо. Але, щодо вказівників та навігації по місту, на жаль, він має рацію.
Для того, щоб зрозуміти, як іноземець відчуває себе в Києві, достатньо побувати в країні, що використовує відмінний від знайомого тобі алфавіт. Наприклад вірменський, або іврит. Це відчуття, коли ніби і схема є, а у якому напрямку рухатись, все одно незрозуміло.
Саме це переживає іноземний гість розглядаючи табличку українською мовою.
Аби відійти від остогидлої всім нам риторики "всьо плохо", або "нє с нашимі людьмі", варто зазначити, що для того, аби іноземний турист не губився, достатньо продублювати вивіски, вказівники та інформаційні таблички англійською мовою. Принаймні в межах туристичних маршрутів.
Звісно це потребує коштів, але ми мусимо рухатись в напрямку вдосконалення навігації по місту.
Існує ціла міська цільова програма розвитку туризму в Києві до 2018 року, яка передбачає покращення туристичної інфраструктури міста шляхом встановлення туристичних показників та пілонів. Її обсяг на три роки становить майже 49 мільйонів гривень, що, напевно, дозволить покращити систему орієнтування у місті.
Бо це важливо не тільки для іноземних гостей, а й для багатьох співвітчизників. А їх в Києві багато: і туристів, і студентів, і шукачів робочих місць у світлих столичних офісах. Тому обмежуватись лише туристичними маршрутами не варто.
Паралельно у столиці працює чудове дизайнерське об’єднання "Агенти змін", яке у своїй роботі опирається на міжнародні дослідження та досвід європейських колег. Чиновникам з КМДА просто варто активніше впроваджувати їх розробки.
Фото Igor Skliarevsky |
Також у столиці існує комунальне підприємство "Київський міський Туристично-інформаційний центр". Саме воно спільно з КМДА є співвиконавцем програми розвитку туризму у Києві.
Щоправда, з 2013 року воно не здійснює жодної діяльності. Сторінка у Facebook має 4 лайки і один допис.
Незабаром, має відбудеться відкритий конкурс на посаду нового директора цього комунального підприємства. Тому, залишається надія, що нове керівництво також долучиться до створення зручної туристичної інфраструктури міста.
Звісно, можна дискутувати, чи взагалі варто лишати його в комунальній власності, чи ефективнішим управителем буде комерційна структура.
Але звернути увагу на прозорість та справедливість конкурсного добору керівника такого важливого для розвитку туристичного Києва підприємства – варто.
Туризм – одна із головних галузей, яка наповнює бюджет столиці.
Тому, ми повинні прикласти максимум зусиль, аби Київ не був випробуванням для наших гостей і став привабливим туристичним містом.
Тож геть відчай! Берімося до роботи!
Катерина Дідковська, координатор секретаріату фракції "Об'єднання "Самопоміч" у Київраді
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |