Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/5748021055cb6/
Українська правда
Київ

Будівельний конфлікт на Микільській Слобідці як можливість системних реформ

27.05.2016  11:15 __ Олексій Кудрявцев

Сутички стінка на стінку, силове знесення паркану, стрілянина – усе це не елементи бойовика, а будні резонансного будівництва ЖК "Сонячна рів’єра" на вулиці Микільсько-Слобідській у Києві.

Будмайданчик протягом останнього року став справжньою "гарячою точкою" на мапі столиці, де кожна із зацікавлених сторін – забудовник, інвестори та мешканці – мають свою правду.

На початку минулого року замовник ТОВ "Терра Капітал" звернувся до Держархбудінспекції за отриманням дозволу на це будівництво. Важливо розуміти, що на той час він вже отримав усі первинні дозвільні документи від міської влади, зокрема, право на користування землею та містобудівні умови й обмеження, а також розробив проектну документацію та отримав позитивний експертний висновок.

Фото  sunrivera.com.ua 

Таким чином, ДАБІ стала кінцевим елементом дозвільного ланцюжка, який пройшов забудовник. В умовах, коли ТОВ "Терра Капітал" володів повним пакетом документів, Інспекція не мала права відмовити в наданні дозволу на будівництво.

Не буду переповідати хід подальшого будівельного конфлікту – його спостерігала вся країна мало не в прямому ефірі. Але в цьому вузлі протиріч склалася ситуація, коли кожна зі сторін протиборства була по своєму права.

Мешканці найближчих будинків обурилися раптовими будівельними роботами, адже хотіли мати на цьому місті сквер. Духовенство Патріаршого Собору УГКЦ, який розташовано поряд, переживало за долю свого храму – після початку робіт по стінам і підлозі пішли тріщини. Інвестори вклали немалі кошти в будову і бажали отримати нове житло. А забудовник апелював до законно оформленої дозвільної документації.

Фото Радіо Свободи

Новий виток справи розпочався після того, як на прохання Департаменту культури КМДА Держархбудінспекція перевірила будівництво.

У ході перевірки виявлені порушення, які дали їй підстави анулювати дозвіл. По-перше, містобудівні умови та обмеження виявились скасованими Київським апеляційним адмінсудом. По-друге, земля змінила свого власника – вона більше не належить ТОВ "Терра Капітал", а перебуває у власності ПАТ "Державний ощадний банк України".

Тобто на час перевірки у забудовника були відсутні два базові містобудівні дозвільні документи. Наступним логічним кроком Інспекції стало рішення анулювати дозвіл на будроботи по вулиці Микільсько-Слобідській.

Сьогодні забудовник оскаржує це рішення, але ми готові захищати правомірність своїх дій. Проте, проблема не зводиться до того, хто переможе в цій судовій тяжбі.

Фото sunrivera.com.ua 

Конфронтація навколо "Сонячної рів’єри" віддзеркалює системні проблеми будівельної галузі столиці та країни в цілому.

Локальний конфлікт на Микільсько-Слобідській слід розглядати як тривожний симптом нездорових явищ у містобудівній сфері, який можна побороти, об’єднавши зусилля усіх рівнів та гілок влади, а також громадянського суспільства.

Завдання місцевих посадовців – інтенсивно працювати над розробкою якісної містобудівної документації і врешті затвердити новий Генплан міста, парламент повинен суттєво скоректувати законодавство, виконавча влада – втілити закони в життя, а громада – пильно контролювати ці процеси.

Сподіваюсь, що уроки будівництва "Сонячної рів’єри" будуть засвоєні й дадуть потужний імпульс для реформ у будівельній сфері, а синдром Микільсько-Слобідської не пошириться на інші будмайданчики.

 

Олексій Кудрявцев, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.