Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/56f8ef9ad8e61/
Українська правда
Київ

На горі Юрковиця хочуть відновити незаконне будівництво

28.03.2016  12:17 __ Дмитро Банас

Гору Юрковиця на вулиці Отто Шмідта, 26г у Шевченківському районі Києва знову намагаються забудувати.

Всередині березня сюди прийшли невідомі люди і спробували встановити будівельний паркан. Захищати земельну ділянку вийшла громада – близько сотні людей. Кажуть, що це не вперше. Боротьба за Отто Шмідта, 26г триває з 2002 року.  

Проти зведення багатоповерхівки на вулиці Отто Шмідта, 26г виступає багато мешканців столичного мікрорайону Татарка. На це у людей є вагома причина. І не одна.

 

По-перше, ділянка знаходиться на зсувонебезпечному схилі.

Трохи більше 20 років тому, за адресою Отто Шмідта, 26б, збудували житловий будинок. Для того, щоб він утримався на схилі, його закріпили на спеціальній бетонній плиті, а всередині схилу провели складні дренажні комунікації, щоб відвести з-під фундаменту воду. За зливостоками постійно доглядають.

Ділянка з архітектурної точки зору непроста. Якщо недогледіти, то схил може перетворитися на болото. І тоді вже ніяке чудо не втримає будинок 26 б на своєму місці, на ньому вже зараз є тріщини. Тому зводити по-сусідству ще один житловий будинок – це якесь безумство. Занепокоєння мешканців Татарки легко зрозуміти, адже воно не безпідставне.

По-друге, на ділянці, яку облюбували забудовники, знаходиться лісопаркова зона. Місцеві мешканці пояснюють – це не тільки прикраса мікрорайону, а й важливий екологічний бар’єр. Зокрема, від промзони, що знаходиться внизу, на Подолі.

По-третє, "розхитування" схилу і порушення екологічної безпеки – не єдині загрози, які несуть на Татарку забудовники.

Власників земельної ділянки на вулиці Отто Шмідта, 26г пов’язують зі скандальною компанією "Еліта-Центр", котра ошукала майже дві тисячі приватних інвесторів столиці.

Відомо, що у 2002 році земля була видана кільком приватним особам. Потім всі три ділянки були перепродані одній компанії-забудовнику.

За даними активістів, у 2005 році ділянка перейшла у власність компанії "Ромбудінвест". Її засновниця – громадянська дружина засновника "Еліта-Центр" Олександра Волконського (Шахова). Не виключено, що за останні роки ділянка могла кілька разів змінити власника.

Це відома сіра схема, за якою недобросовісні компанії дерибанять столичну землю: підставні особи отримують десять соток нібито для будівництва приватного житла. Це один-два поверхи. А потім дивним чином виходить так, що кілька людей практично одночасно продають ділянку одній компанії-забудовнику, який вже починає зводити там багатоквартирний будинок і одночасно продає їх ще до початку робіт.

На що розраховує такий бізнесмен? Мабуть на те, що узаконить будівлю постфактум, бо влада не захоче займатися знесенням і дратувати інвесторів.  

Автор вже направив депутатські звернення до Департаменту земельних ресурсів та Департаменту містобудування і архітектури,  щоб з’ясувати, кому належить ділянка сьогодні, і чи має забудовник дозволи на зведення тут житла.

Не виключено, що забудовник може показати всі потрібні документи.

Але ми разом з громадою будемо вимагати, щоб дозвільні документи ще раз перевірили і скасували, бо компанія могла отримати їх за хабар.

Поки активісти відвойовують схил – аферисти вже продають квартири в неіснуючому будинку. На одному з сайтів нерухомості Києва розміщені оголошення про продаж однокімнатних і двокімнатних квартир в будинку на вулиці Отто Шмідта, 26г!

 
 

У тексті вказано, що це первинний ринок, рік будівництва – 2016.

На іншому сайті за цією ж адресою виставлена на продаж земельна ділянка за 40 тисяч доларів. Призначення – житлова забудова.

 

До речі, зовсім поруч, на вулиці Отто Шмідта, 34-42, вже височіє одна недобудова "Еліта-Центру". Але довести до ладу її ніхто не береться. Натомість хочуть споганити пагорб і лісопаркову зону.

 

Зупинити незаконну забудову може кожен. Для цього просто не потрібно купувати житло у недобросовісного забудовника.

Перед купівлею житла уважно вивчіть компанію-забудовника, місце, де планують зводити житло, і документи, які дозволяють ці роботи.

Аферисти часто продають повітря, а людина платить реальні гроші! Не дайте себе ошукати.

 

Дмитро Банас, депутат Київради від БПП "Солідарність"

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.