Допомогти і розвивати, або Як підтримуватимуть бізнес у Києві

04.03.2016  10:44 __ Максим Кузьменко

До кінця березня у столиці запрацює онлайн-ресурс "БізнесКиїв", який розкаже все про правила відкриття, необхідні документи та нюанси щодо створення бізнесу.

Людина, яка лише збирається відкрити власну справу, знайде максимум інформації про державні органи та установи, які видають дозволи, їх робочі години та адреси, тонкощі отримання тих чи інших документів і безліч іншої корисної інформації.

Сайт буде максимально простим і міститиме усю необхідну інформацію.

На жаль, поки що ми не можемо створити "єдине вікно" в інтернеті, яке дозволить отримати всі необхідні документи та оплатити їх, не виходячи з дому. Але це кінцева мета цього проекту!

Наразі Київ веде переговори з кількома грантодавцями з Канади, Польщі щодо запуску такої системи отримання дозволів.

Крім того, міська влада має намір до кінця року відновити кредитування за спрощеною схемою для київських підприємців.

Передбачається, що з міського бюджету будуть виділені гроші на компенсацію відсотків за кредитами для малого і середнього бізнесу, а також промислових підприємств.

Подібна програма вже працювала в Києві в 2001-2013 роках – тоді з міської скарбниці в середньому виділяли по 15 мільйонів гривень щороку.

За той час програмою встигло скористатися 277 малих і середніх підприємств (сума перевищила 200 мільйонів гривень) і 20 промвиробництва (близько 100 мільйонів гривень). При цьому компенсація з міського бюджету в середньому становила 75% від відсоткової ставки банку.

Претендентів на такі кредити обиратимуть прозоро і відкрито.

Для цього створять робочу групу з представників КМДА, громадських організацій, грантодавців (донорів), людей із реального сектору, банкірів та депутатів. 

Важливо, щоб доступ до дешевих кредитів мали компанії-виробники із малого та середнього бізнесу, соціально відповідальні та орієнтовані на європейську якість. Крім того, ми всіляко зацікавлені відкривати нові імена серед фірм і допомагати їм.

Зараз із Департаментом фінансів узгоджується обсяг коштів, які можуть бути виділені на ці цілі, визначаються критерії відбору проектів.

Також напрацьовуємо пропозиції щодо скорочення терміну укладання договорів з монополітами – ПАТ"Київгаз", ПАТ "АК"Київводоканал", ПАТ "Київенерго".

Сумна статистика каже: для того, щоб заключити договір із "Київенерго", сьогодні треба 277 днів. Ми плануємо скоротити цей термін до 77.

Крім того, за кілька місяців маємо визначити банк або кілька банків, узгодити їх відсоткову ставку, ставку компенсаційної частини відсотків та умови надання фінансово-кредитної підтримки.

Але наголошу: доступні кредити – це не доброчинна діяльність, а можливість розвивати Київ і наповнювати бюджет.

Отримавши пільги, підприємства мають розширювати свої потужності, створювати нові робочі місця, а, отже, і відрахування у бюджет.

 

Максим Кузьменко, директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва 

powered by lun.ua