Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/56bdaf1d06f02/
Українська правда
Київ

Небезпечне "Джерело": у Києві зріє проблема дефіциту житла для переселенців

12.02.2016  11:18 __ Петро Пантелеєв

Столиця зіштовхнулася із серйозною проблемою браку житла для розміщення громадян, переселених із зони проведення АТО та тимчасово окупованих територій.

У Києві сьогодні офіційно зареєстровано майже 130 тисяч громадян-переселенців.

Підкреслю, це лише офіційно зареєстровані в районних управліннях праці та соціального захисту населення. 

Загалом з Луганської та Донецької областей, а також з Криму в різні регіони України переселено понад 1,2 мільйони осіб.

Це тисячі родин, які опинилися без даху над головою і яким треба забезпечити найпершу допомогу, найпростіше, хоча б тимчасове, житло. Але у столиці немає житла придатного для довготривалого, а головне комфортного проживання там людей.

У Києві для розміщення людей задіяно понад 30 об’єктів: це санаторії, пансіонати, хостели, монастирі, центри реабілітації тощо. Там живуть люди, які, в першу чергу, потребують соціальної реабілітації, медичної та психологічної допомоги, люди.

Переважна більшість цих закладів припинила прийом громадян з тих простих причин, що вони заповнені.

Однак є і більш серйозні проблеми з подальшим перебуванням у деяких закладах, де мова йде про безпеку та необхідність негайного переселення людей.

Зокрема, йдеться про пансіонат "Джерело", який знаходиться в Пущі-Водиці і де наразі перебувають 180 громадян, переселених із зони АТО та Криму. З них 70 дітей. 

Зусиллями волонтерських організацій ще у 2014 році люди були заселені до пансіонату, який є приватним.

І по-людськи можна зрозуміти людей, які втратили власне житло і яких не дуже цікавить статус того чи іншого пансіонату, коли їм немає де переночувати.

Але сьогодні питання вийшло за межі приналежності закладу, хоча власник (ТОВ "Геліос Лтд") чітко висловив свою негативну позицію щодо перебування переселенців в "Джерелі".

Свій спротив підприємство підкріпило розірванням договорів на постачання житлово-комунальних послуг, зокрема, теплопостачання, а також судовим позовом з вимогою припинення електропостачання. Оскільки загальний борг "Джерела" за користування електроенергією перевищив 1,1 мільйона грвиень.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що упродовж уже 1,5 роки електромережі і трансформаторна підстанція пансіонату "Джерело", що знаходяться у власності ТОВ "Гелліос", не обслуговуються.

Іншими словами, розірвавши угоду, власник припинив будь-яке технічне обслуговування обладнання, і воно зараз перебуває в аварійному стані.

Експлуатація котельної в будь-який момент може привести до виникнення аварії, тому несе загрозу життю і здоров'ю людей, які там проживають.

За весь цей час з людьми, які проживають в "Джерелі", проведено десятки зустрічей, зокрема, для вирішення ситуації скликано Постійну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

З 21 січня минулого року в "Джерелі" запущено локальний штаб з переселення: в одній з кімнат чергують представники районного управління з питань надзвичайних ситуацій, працівники головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві.

Ми діємо винятково в інтересах людей, і готові забезпечити індивідуальний підхід до переселення кожної родини. Однак за весь час штаб отримав лише вісім звернень родин на переселення.

На жаль, люди, піддаючись страху нового переїзду, не сприймають більш серйозних загроз життю та здоров’ю, в першу чергу, для тих 70 дітей.

Ми не маємо права залишати людей в приміщеннях, які несуть небезпеку, в яких відсутні елементарні заходи протипожежної безпеки.

Але без досягнення загального компромісу досягти цього неможливо. Більше того подібні проблеми назрівають ще в низці санаторіїв, де накопичено комунальні борги і відключено опалення й світло.

Для "Джерела" необхідно розробити більш чіткий механізм переселення, соціальні гарантії для людей на нових місцях проживання. Адже в "Джерелі" також живуть люди з інвалідністю, малозабезпечені громадяни.

У рамках роботи штабу Київ готовий спільно відповідальними особами з питань внутрішньо переміщених осіб Мінсоцполітики розробити окремий графік переселення, перевірити житло в інших регіонах, враховуючи потреби людей.

Місто закликає усіх до спільного вирішення питання, в тому числі, на урядовому рівні. 

 

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА 

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.