Черга до туалету, довжиною в... місяць!

29.09.2015  09:13 __ Світлана Козловська

У столиці є тільки 47 працюючих комунальних вбиралень, причому частина з них відкривається лише на свята або в літній період. Якщо кожен киянин буде проводити там до 3-х хвилин, черга розтягнеться на місяць!

Кількість працюючих туалетів в Києві критично мала, у 30 разів менша, ніж в Берліні, а їхній стан і чистота – не порівнювані.

Скажемо чесно: у цьому питанні як ніде проявляється повага до людини. Чисті, красиві вбиральні, з доступом для інвалідів, з можливістю сповити дитину поступово стають стандартом сучасного західного світу.

Перебуваючи за кордоном, кожен українець з сумом констатує різницю між громадськими вбиральнями в Європі і на батьківщині.

У Києві є Музей туалетів, але чи є в нас самі туалети? Чому при виникненні потреби туристи і місцеві мешканці одразу шукають "Макдональдс", а не М і Ж на вулиці?

 Туалет на вулиці Булаховського

А де можна привести себе в порядок, перебуваючи в метро? Така ідея навіть не закладалася при будівництві "підземки". Це так, ніби "другорядні" питання, які стають актуальними при масовому напливі туристів (як на Євро-2012, зокрема).

Між тим, ця тема заслуговує на увагу і в той час, коли ми не очікуємо хвилю приїжджих. Стандарти якості життя мають підвищуватися не тільки заради "інтуристів".

На балансі СВКП "Київводфонд" – 87 вбиралень стаціонарного типу. З них, наприклад, у Деснянському районі, де мешкає півмільйона людей, - тільки 3 заклади! Найбільше туалетів розташовано у парковій зоні – 41. Але досі існують парки в столиці, де немає жодної вбиральні.

Як вирішувати проблему з туалетами? Адже бюджет обмежений. При цьому порахуйте, у скільки обійдеться окрема побудова й утримання нового туалету в парку. Адже це вартість не тільки споруди і сантехніки. Це і вода, і освітлення, і  поточний ремонт, і регулярне прибирання, і опалення в зимовий період.

Окрім прибирання, кияни часто просять про охорону туалетів. Уявіть собі, що може відбуватися у громадській вбиральні в парку вночі, якщо немає контролю. Насильство, наркоманія, ночівля осіб без місця проживання.

 Туалет на вулиці Міцкевича 

Очевидно, що без інвестиційних коштів, без передачі в оренду стаціонарні київські вбиральні будуть коштувати занадто дорого для міського бюджету.

Наразі місто розпочало роботу по залученню інвесторів для відбудови непрацюючих туалетів.

Водночас ми мусимо задовольнити потребу киян і гостей міста у безплатних послугах. У 2015 році СВКП "Київводфонд" проводить капітальний ремонт 7 вбиралень, поточний – 6 вбиралень.

У наступному році капітальний ремонт передбачений у 10 вбиральнях. Додатково кошти спрямовуються на утримання прилеглих до туалетів територій, робота виконується спільно з "Зеленбудом".

 Туалет у парку Шевченка

У 2016 році заплановано встановлення додаткових 11 громадських вбиралень модульного типу у місцях масового перебування людей. На балансі СВКП "Київводфонд" також близько 250 мобільних туалетних кабін, які використовуються під час масових громадських заходів.

Також міській владі потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед громадян щодо розпорядження КМДА № 579 "Про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування у Києві".

Від 20 квітня 2008 кожен з нас має право безкоштовного користування вбиральнями закладів громадського харчування. Якщо про це не знають адміністрації кафе і ресторанів, поясніть їм про це.

Розпорядження КМДА знімає гостроту проблеми з громадськими вбиральнями в місті, але не вирішує її повністю. До західних стандартів нам потрібно ще добряче попрацювати.

 

Світлана Козловська, директор СВКП "Київводфонд"

powered by lun.ua