Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/54251d73d8dc7/
Українська правда
Київ

100 днів Кличка

26.09.2014  11:01 __ Віктор Таран

25 червня Віталій Кличко був призначений головою Київської міської державної адміністрації. Зважаючи, що минуло 100 днів від цієї дати, Центр політичних студій та аналітики провів експертне опитування з метою визначити оцінку ефективності перших кроків діяльності новообраного мера Києва.

Загалом було опитано понад 70 експертів, до переліку яких увійшли фахівці з питань місцевого самоврядування, боротьби з корупцією, публічних фінансів, провідні журналісти, політологи, депутати місцевих рад тощо.

Пропонуємо ознайомитись з результатами експертного опитування та рекомендаціями, які надали експерти.

Головні досягнення Віталія Кличка на посаді міського голови міста Києва за перші сто днів

Серед опитуваних експертів найбільшим досягненням Віталія Кличка вважають демонтаж барикад та наметів на Майдані незалежності та вулиці Хрещатик – 45% відсотків респондентів.

20% опитуваних досягненням Віталія Кличка вважають, наведення ладу з МАФами в районах міста.

Ще 20% вважають досягненням міського голови організацію роботи Київської міської ради, допущення на засідання громадськості та модернізацію сайту КМДА.

10% відносять до досягнень Кличка завершення будування транспортної розв'язки на Поштовій площі.

Серед інших досягнень були зазначені:

– прибирання набережної на Оболоні;

– проведення внутрішнього антикорупційного аудиту КМДА;

– початок роботи з інвентаризації орендованої землі та створення реєстру земельних ділянок міста Києва.

Головні невдачі Віталія Кличка за перші сто днів перебування на посаді міського голови

Найбільшою невдачею Віталія Кличка вважається його кадрова політика.

Майже 50 відсотків респондентів назвали призначення бізнесменів Ніконова та Радуцького заступниками міського голови, Олександра Нікорака, чоловіка внучки екс-спікера парламенту регіонала Володимира Рибака головою управління з охорони культурної спадщини міста Києва – пагубними.

Критичними та недопустимими експерти назвали призначення на посади керівників комунальних підприємств міста Києва людей, які раніше співпрацювали з командою Черновецького та екс-очільника адміністрації президента Януковича Сергія Льовочкіна.

У команді Кличка є представники будівельних лобістських груп. Наразі вони входять до складу постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землевикористання, де, використовуючи отриманий владний ресурс, продовжують незаконно розподіляти землі. Остання з їхніх ідей, яку негативно оцінили експерти, – це перенесення столичного зоопарку за межі Києва, адже це звільнить більше 30 гектарів землі в центрі міста.

35% назвали поразкою Кличка безсистемну роботу із провадження енергоефективних заходів у місті Києві, відсутність чіткої програми реконструкції житлово-комунального фонду для запровадження енергоефективності – і це напередодні зими. Відсутність гарячої води в кранах мешканців міста та звіту, у якому б зазначалося скільки заощадила коштів КМДА на цьому.

Понад 25% опитуваних вважають ключовою невдачею Віталія Кличка відсутність зв'язку із громадою.

Зокрема, ані, Кличко, ані його заступники фактично не ведуть особистих прийомів громадян. Як результат – змарновано шанс налагодити ефективну співпрацю громадськості з міською владою й віддалення.

25% респондентів визначають як поразку недостатньою боротьбу з корупцією та встановленням незаконних МАФів.

Щодо боротьби з корупцією, експерти зазначили безсистемність та відсутність чіткої стратегії в Кличка, направлену на боротьбу із цим ганебним явищем та неприйняттям Міської цільової програми по боротьбі з корупцією.

Експертна оцінка ефективність діяльності Віталія Кличка, по основним напрямкам роботи

Щодо відкритості роботи міської влади – 41%

У сфері освіти – 36%

У сфері забезпечення безпеки громадян – 35%

Благоустрій – 28%

Кадрові призначення – 27%

Вирішення транспортних проблем – 25%

Боротьба з незаконними забудовами – 24%

У сфері ЖКГ – 20%

У сфері боротьби з корупцією – 19%

Охорона здоров'я – 17%

У боротьбі зі стихійними парковками – 17%

* Максимально можна було набрати 100%

 

Пропозиції експертів Віталію Кличко, на посаді міського голови, щодо покращення рейтингу міста Києва серед столиць Світу для комфортного мешкання людей

Після консультацій із громадськістю прийняти новий регламент роботи Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації.

Розробити й винести на громадські слухання Стратегію розвитку міста Києва.

Напрацювати законодавчі ініціативи, щодо внесення змін до закону про столицю в частині Бюджетного кодексу. Після цього розробити чіткі цільові програми з розвитку міста та починати проводити реформи.

Налагодити діалог із громадськістю. Продемонструвати прозорість у прийнятті рішень; призначати керівників департаментів та заступників за професійною ознакою та по результатах відкритих конкурсів, а не по політичним квотам та особистому знайомству.

Провести форум, на який запросити максимальну кількість мерів європейських міст у Київ, щоб познайомити їх із містом. Обговорити міжнародну співпрацю. Провести ярмарку ідей щодо покращення міста.

Використовуючи інноваційні технології модернізувати інфраструктуру міста.

Впорядкувати паркові зони. Створити пішохідну зону на Подолі, де творчі та талановиті люди могли б збиратися демонструвати свій талант, і таким чином приваблювати туристів та громадян.

Накласти мораторій на незаконні забудови; продовжити боротьбу з МАФами.

Удосконалити систему паркування автотранспорту в місті. Долучити активістів органів самоорганізації населення та представників громадськості до контролю за діяльністю органів житлово-комунального господарства.

Запровадити міські конкурси мікрогрантів для вирішення локальних проблем благоустрою.

Розробити план реформування наземного транспорту та вирішити проблеми транспортного сполучення спальних районів Києва із центром.

Ці та інші пропозиції були напрацьовані фахівцями, які готові активно долучатися до реформування столиці. Сподіваємося, що результати експертного оцінювання, яке провів Центр політичних студій та аналітики, будуть проаналізовані фахівцями з команди Кличка й сприятимуть налагодженню співпраці між столичною владою та громадськістю.

 

Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики, координатор ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ – Київ, спеціально для УП

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.